Veebruari Meie Ajas

Avaldatud 6.2.2020

Seekord on Meie Aja fookuses prohvetikuulutuste teema.

David Nõmmik kirjutab prohvetikuulutuste tõlgendamisest, kutsudes üles mõtlema üksmeelele usus ja otsima ühist pinda: „Kas me jagame ülemaailmse koguduse seisukohta, et seitsmenda päeva adventistide väärtushinnangud on rajatud Piiblit läbivatele prohvetikuulutustele ja Jeesuse elule? Kui meil on eriarvamused Pühakirja tõlgendamise või usu põhitõdede suhtes, peame ühtsuse saamiseks Jumala poole pöörduma.“ Hele Kulp arutleb valeprohvetluse teemal seoses Jeesuse tagasitulekuga: „Kui Piiblis on juttu Kristuse tagasituleku ajast, siis võib sealt lugeda kaht põhilist asja: esiteks, see aeg ei ole avaldamiseks, ja teiseks, sellega seoses tuleb igasuguseid eksitusi.“

Koguduse rubriigist saab lugeda Piibli tõlgendamise aluspõhimõtteid ning võrrelda neid enda piiblilugemisharjumustega. „Igale kirjutajale on omased teatud kesksed teemad ja nende jaotumine vastavalt autori isikupärasele kirjanduslikule ja vaimulike eesmärgile.“

Ly Kaasik arutleb, kas palve peaks olema oringinaallooming või rituaal, ning sõnab muu hulgas: „Inimene räägib ju Jumala, enda hea sõbraga, mitte ei pea auditooriumile ilukõnet.“

Seekord saab intervjuusarjast liidu töötajatega lugeda Helis Rosina usutlust liidu uue lastetööharu juhi Aiki Pärnaga, Kirjakoha rubriigis arutleb Heino Lukk Jaakobi näitel selle üle, et Jumal on tõotanud olla meiega.

Karin Miller kirjutab lõpuaja märkide üle, ent mitte igapäevases ja maises võtmes, vaid meie vaimuliku elu võtmes: „Kuidas mõjutab see teadmine – nii see, et Jeesuse tulek on lähedal, kui ka see, kui võimetu olen ma sest ajast läbi minema – minu igapäevast elu?“

Pererubriigis sedastab Annely Kaasik, kes kirjutab läbi elu püsivast suhtest: „Kui ma olen valmis võtma teist sellisena, nagu ta on, siis ma aktsepteerin ja austan teda, märkan tema häid omadusi ja tegusid.“ Noore ema tees jagab taas oma mõtteid Kärt Lazić, võttes seekord oma sõnaraamatus vaatluse alla sõna „piir“: Ja siis käib korraga pauk ja tuleb selline padavai uhamine, et lapse pulmajärgsel hommikul alles saad hetke maha istuda, tagasi vaadata ja mõelda: „Midavärki?! Alles ta ju sündis!““

Ajakirjas on teisedki tavapärased rubriigid: jutlus, Silmatera, tervisekülg, järjelugu, Kogemuste kotike, Epiloog, üleilmse koguduse seisukoht. Ajakiri jõuab kogudustesse hingamispäeval, 8. veebruaril. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ja seda saab soetada nii paber- kui ka pdf-formaadis ka e-poest.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat