AIDS Tais, adventõpilased reageerivad

Avaldatud 8.8.2001, allikas Adventist News Network

20 õpilast Tai Misjonikolledzhist võtavad iga kahe nädala tagant ette umbes tunnise teekonna Budistide templihoovi Lopbury linnas, kus nad külastavad munkade poolt üles seatud välihaiglas 50 kuni 75 AIDSihaiget patsienti.
Õpilased räägivad nendega, loevad, palvetavad ning laulavad koos nendega. Selles haiglas ei teostata mingisuguseid aktiivseid ravimeetodeid. Patsiendid ei viibi seal kaua. Kõrgetasemelist taastusravi teraapiat pole. Antakse ainult antibiootikume ning teisi ajutist kergendust toovaid ravimeid. 4-5 patsienti sureb iga nädal ning juhtkonnal on plaan ehitada kolmas krematoorium.
Lõuna-Aasia piirkond on üks kõige kõrgema AIDSihaigete osakaaluga piirkondi maailmas, olles teisel kohal Aafrika järel. Aga epideemia täies mahus tagajärjed on alles tulemata. Maailma Terviseorganisatsiooni (World Health Organization) andmetel kannab iga viies piirkonnas elav inimene AIDSi viirust, kuid surmade arv on hetkel kõigest 1:11.
“Viie aastaga surmajuhtumite arv kahekordistub,” ütles Dr. Allan Handysides, Adventkoguduse tervishoiu osakonna juhataja, kes külastas piirkonda kaks nädalat tagasi.
Oletatav aidsihaigete laste ja täiskasvanute arv Aafrikas, Saharast lõuna poole jäävas osas, on 25,3 miljonit inimest, Lõuna- ning Kagu-Aasias aga on vastav näitaja 5,8 miljonit. 2000. aastal oli Aafrika lõunapoolses osas 3,8 miljonit uut AIDSi juhtumit, mis võrdub umbes 780 000 uue juhtumiga Lõuna ning Kagu-Aasias. “See on peaaegu neljandik nakatunutest Aafrikas,” ütles Handysides. “Nad jõuavad Aafrikale järele.”
Budistidest mungad on leidnud vahendeid, peamiselt rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, et hoida välihaiglad töös.
Ning hetkel jätkavad õpilased adventkolledzhist haigete külastamist. Laulmine, palvetamine ning iga kahe nädala tagant aset leidev suhtlemine jätkub. “Kontakt inimesega on väga tähtis,” ütles Handysides. “See tunnistamise viis on niivõrd lihtne.”
Ta ütles, et paljud võtavad vastu Kristuse ning varsti pärast seda surevad.
Mungad, oma kiilaks aetud peade ning kollaste ning pruunide rüüdega, hoiavad oma kausse, et saada almuseid ning jälgivad, kuidas adventistidest õpilased templi territooriumile sisenevad. Handysides’il on hea meel noorte kaasahaaratusest sellesse projekti. “See on näide sellest, kuidas erinevad grupid nende inimeste huvides kokku tulevad.”
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat