Suurim terviseuuring selgitamaks toidusedeli ja vähi vahelist seost

Avaldatud 31.8.2001, allikas Adventist News Network

Loma Linda Ülikooli rahvatervise kooli juhitavas uuringus on vaatluse all Seitsmenda Päeva Adventistide toidusedeli ja vähi seos. Rahvusliku Tervishoiuinstituudi rahastatud uuring keskendub eelkõige rinna-, soole- ja eesnäärmevähile.
Dr. Gary Fraser, ülikooli terviseuuringute keskuse juhataja uurib erinevaid mõjutajaid, nagu näiteks soja, kaltsiumi ja liha tarbimine. Ta märgib, et varasemad uuringud on näidanud seost liha tarbimise ja soolevähi vahel.
Uuring, kus osaleb 125000 adventkoguduse liiget, on esimene, mis võrdleb vähki haigestumise taset adventistide vahel. Tavaliselt tehakse sellised uuringud adventistide ja tavaliste inimeste põhjal saadud tulemusi võrreldes. Seekordses uuringus osaleb ka 45000 mustanahalist adventisti. Tavaliselt on mustanahalistes kogukondades peaaegu kahekordne eesnäärmevähki haigestumine, suurem on ka soolevähi osakaal, ütles Fraser.
Fraser sõnas, et uuringus osalejad leitakse erinevatest kogudustest vabatahtlike avalduste alusel. Ettevalmistused avalduste vastuvõtmiseks on juba alanud, ning esimeste inimestega võetakse ühendust juba järgmise aasta jaanuari alguses.
Dr. Allan Handysides, kes on ülemaailmse adventkoguduse tervishoiuosakonna juht, usub,et uuring annab huvitavaid tulemusi. Adventistidel on palju väikeste erinevustega elustiile, selgitab Handysides. Nende gruppide võrdlemisel õpime paremini tundma tervislikku, haigustevaba eluviisi.
"See on silmapaistev uuring veel seetõttu, et üle maailma kasvab adventistide hulk, ning adventistid on oma tervisliku eluviisiga teejuhiks kogu maailmas."
Handysides julgustab kõiki pastoreid ja lihtliikmeid, kellele tehakse ettepanek selles uurimuses osaleda, seda ettepanekut vastu võtma.
Viimase kolme aastakümne jooksul on Loma Linda ülikooli tervishoiu-uuringute keskus juhtinud mitmeid märkimisväärseid uuringuid adventistide tervisekäitumise kohta. Käesoleva aasta juulis avaldas Fraser 12 aastat kestnud uuringu tulemused, mille kohaselt elavad adventistid keskmisest elueast kauem.
Loma Linda Ülikool ja Meditsiinikeskus on 1905. aastal rajatud adventkoguduse allasutused, mis arendavad ja rakendavad uusi ravimooduseid (sealhulgas ka südamesiirdamine ja rinna-, ning eesnäärmevähi prootonravi).

Loma Linda, California, USA
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat