Euro-Aasia divisjon: ülikooli lõpetamine tähistab uut teemärki evangelismi ajaloos Venemaal

Avaldatud 31.8.2001, allikas Adventist News Network

Enam kui 300 värskelt kooli lõpetanud adventtöölist, keda tuntakse ka nime all Maailmamisjoni pioneerid, lahkusid sel nädalavahetusel Tuulast, et alustada tööd uute koguduste rajamisel 12 endises Nõukogude liiduvabariigis. Euro-Aasia regiooni adventistide jaoks on see teine samm programmist, mille kohaselt tahetakse rajada 300 uut kogudust aastaks 2003.
"See on tohutusuur projekt, kuid me saime edukalt hakkama selle projekti esimese astmega: õpetasime välja 322 uut töölist," ütles Ivan Ostrovsky, kes juhib regiooni adventkoguduse evangelisatsioonitööd. "Praegusel hetkel on nad juba teel oma kodudesse, ning asuvad tööle piirkondades, kus ei ole veel adventiste. Peagi loodame neile pakkuda ka väikeseid hooneid, kus koos uued grupid kohtuda saaksid.
Sel nädalal peeti Tuula lähedal lõpuaktus, kus pioneere tänati kogu suve kestnud intensiivkursuse läbimise eest. Kursusel õpetati neile teoloogiat, koguduse kasvu programme ja väikeste gruppide teenistuse eripära. Kursustel osalesid ka 39 pastorit, kes asuvad tööle nende 322 pioneeri juhendajatena, neid julgustades ja vajadusel ka aidates.
322 pioneeri tegelevad järgmised kaks kuud vaimuliku kirjanduse müügi ja piiblitundide pidamisega, tutvudes niimoodi ka oma uute naabritega. Nende uute kirikute/koguduste juures tehakse kõik isiklikul tasandil, sõnas Jeff Scoggings, kes juhib Euro-Aasia regiooni strateegilist evangelisatsioonitööd. Väikesed grupid on aktiivse ja elujõulise koguduse põhi.
Euro-Aasia regiooni adventistid peavad iga kuu viimast neljapäeva palve- ja paastupäevana nende uute koguduste eest.
"Pioneerid ise on veel väga noored. Paljud neist on ka ise alles vastsed kristlased. See on hea, kuid nende ees seisab praegu palju suuri probleeme ja väljakutseid. Neil on aega täpselt kaks nädalat, et leida endale korter ja kõik asjad korda saada," ütles Ostrovsky.
"Mõnel maal kohtavad nad ka suurt vastuseisu oma kristliku usu tõttu. Ning Siberis ja Kesk-Aasias on nad peaaegu isoleeritud oma kaasõdedest-vendadest. Territoorium on väga suur ja nad ei kohtu kuigi sagedasti ka oma ülevaatajaga. Me palume, et inimesed palvetaksid nende pioneeride eest, paludes neile tarkust, jõudu ja julgust."
Maailmamisjoni pioneerid on adventkoguduse töölised, kes igal aastal lähevad uude piirkonda, et rajada uusi adventkogudusi. Hetkel töötab üle maailma kokku enam kui 30000 pioneeri.

Lisainfo saamiseks külasta Maailmamisjoni kodulehekülge internetis: www.global-mission.org.

Tuula, Venemaa
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat