San Fransiscos läbi viidud uurimus näitab, et religioosselt aktiivsetel noortel on kõrgem enesehinnag

Avaldatud 10.9.2001, allikas Adventist News Network

Usklikel noortel on keskmiselt kõrgem enesehinnag, kui nende mitteusklikest kaaslastel. Sellised on lühidalt Ameerika Psühholoogide assotsiatsiooni aastakoosolekul esitatud uurimuse tulemused.
"Usuline seotus mõjutab kõige enam seda, kuidas noored täiskasvanud ennast hindavad," ütlevad uurijad. Uuringu kohaselt on usklikud noored tunduvalt kindlamad oma võimetes, samas kui nende mitteusklikud eakaaslased ei tunne "et neil oleks millegi üle uhke olla."
"See uurimus näitab seda, kuidas kirik mõjutab inimeste elusid," ütles Baraka Muganda, Seitsmenda Päeva Adventkoguduse noortejuht. "Meie noortest kasvavad head kodanikud, kuna me pakume neile selliseid oskusi, mida tegelikus elus vaja läheb."
Michigani Ülikooli Uuringukeskuse poolt korraldatud uurimuses hinnati 1261 kaheksandas klassis käiva õpilase enesehinnangut. Uurijad leidsid muuhulgas ka seda, et tugevad ja väärtuslikud peresuhted tugevdasid religioosse aktiivsuse head mõju.
Virginia Smith, kes on lasteteenistuse juht adventkoguduses usub, et need viimased uuringud kinnitavad koos varasemate teadmistega, tugeva vanema-lapse suhte vajalikkust.
"On oluline, et adventistid mõistaksid seda suurt mõju, mida nad saavad noortele kirikus anda," sõnas Smith. Ta ütles, et kogudus saab lastele pakkuda head ja turvalist kasvukeskkonda. "Kui lapsed ja noored on kirikus, siis peaksid nad olema kohas, kus neil ei saa asjad viltu minna."

California, USA
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat