St. Lucia kirikud teevad koostööd narkootikumide vastases võitluses.

Avaldatud 12.9.2001, allikas Adventist News Network

Kariibi mere riigi, St. Lucia kirikud on vastanud valitsuse üleskutsele võidelda üheskoos maa narkootikumiprobleemide vastu. Enamuste koguduste esindajad kohtusid 28. augustil peetud nõupidamisel. Sellel kohtumisel otsutati alustada aastapikkuse narkootikumide vastase võitluse programmiga.

Wulstan Charles, kes on St. Lucia adventkoguduse tervishoiuosakonna juht sõnas, et kogudused saavad võidelda narkootikumide vastu näiteks läbi hariduse. Ta osales kohtumisel ning ütles, et see kohtumine on suur samm edasi nii narkovastases võitluses, kui ka kogudustevahelise koostöö süvendamises.

Sel kohtumisel keskenduti eelkõige narkoprobleemi määratlemiele ja senitehtu vaatlemisele. Charles valiti esitama aruannet riigivalitsuse ja usurühmituste koostöö kohta.

Clement Edwards, adventist kes valiti rahvusliku mõnuainete kuritarvitamise vastase võitluse nõukogu esimeheks sõnas, et eelkõige on vaja tihedat kogudustevahelist koostööd, et võidelda efektiivselt narkootikumide vastu. Ta sõnas, et selle programmi raames on oodata rohkem koostööd, ning üksikud kogudused ei võitle probleemiga enam üksinda.

Edwardi sõnul on St. Lucia saartel enimlevinud mõnuaineks marihuaana, ning mõned diilerid levitavad meelemürki juba 11 aastastele lastele. Charles plaanib rakendada adventkoguduse noorteorganisatsiooni Rajaleidjad ja ka vanemad noored narkovastase töö tegemiseks.

"Ravi ja tagajärgede silumine on mõnikord meie käeulatusest väljas, kuid me saame vähendada narkootikumide tarbimist, harides oma noori." Projekt tugineb osaliselt ka koguduse senisele narkovastasele võitlusele, mille raames on peetud ka mitmeid marsse ja avalikke väljaastumisi.

Charles soovitas valitsusel piirata ka alkoholi tarbimist, sõnades: "Me peame rakendama kõrgeid standardeid igal alal."

St. Lucia on riik Kariibi meres, saartel elab kokku 160000 inimest, kellest 12000 on 33 adventkoguduse liikmed.

St. Lucia
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat