Rünnak Maailma Kaubansukeskusele ja Pentagonile ei olnud "Jumala karistus"

Avaldatud 19.9.2001, allikas Adventist News Network

Dr. Angel Rodriguez, juhtiv Seitsmenda Päeva Adventkoguduse õpetlane õtleb, et möödunud teisipäevasi (11.09) rünnakuid Ameerika Ühendriikide vastu ei saa vaadelda kui Jumala viha väljendust Ameerika suhtes. "Hoolimata sellest, et on kiusatus spekuleerida Jumala osas nende rünnakute taga, peaksime me neid rünnakuid võtma kui selle maailma kurjuse tegusid." ütles Rodriguez.

Rodrigueze kommentaar tuli vaid mõned päevad peale tuntud telejutlustajate Jerry Falwell'i ja Pat Robertson'i otse-eetris tehtud spekulatsiooni, et "Jumal tõmbab oma kaitsvat kätt tasahaaval ära ja lubab Ameerika vaenlastel teha seda, mida me tõenäoliselt väärime."

Loetledes paganaid, abordipooldajaid, naisõiguslasi, homoseksuaale, Ameerika Tsiviilõiguste Liidu liikmeid ja inimesi Ameerika Tee ühendusest, ütles Falwell "Kõigile, kes on aidanud USA-d ilmalikustada näitan ma näpuga ja ütled "Sina aitasid selle juhtuda!"" Falwell ja Robertson küll taganesid hiljem oma vastuolulistest kommentaaridet, öeldes, et nende "teoloogilisi" märkusi tõlgendati laialdaselt valest.

"Kuid see lause väljendab paljude inimeste arvamust, et eelmise nädala sündmuste taga oli kättemaksuhimuline Jumal," ütles Rodriguez.

"Kuigi me taunime kristlike väärtuste kadumist Ameerika ühiskonnas ilmalike filosoofiate ja mõjugruppide tegevuse tulemusel, ei usu me seda, et eelmise nädala terrorirünnakud olid seotud Ameerika väheneva vaimulikkusega." sõnas Rodriguez, kes on SPA Peakonverentsi juures asuva Piibliuurimise instituudi asedirektor.

"Me usume ka seda, et Jumal võib pöörata selle inimelude ja hoonete hävingu" heaks. Ta saab meid teha tundlikumaks ja tugevdada meie suhet Temaga, kuna me saame mõista, et meie ainuke pelgupaik on Tema armastuses. Ta saab kasutada seda halba sellekes, et me unustaksime iseenda, palvetaksime ja töötaksime teiste inimeste eest ja ühineksime üheks rahvuseks." lisas ta.

"Selletaolised tragöödiad peaksid meie juhte panema uurima põhjusi, miks meie rahvas langes sellisen viha alla. Jumal saab tuua täielikust kurjusest välja palju head, ilma et Temal oleks mingi seos selle halva põhjustamisega."

Ka ülemaailmse adventkiriku juhile pastor Jan Paulsenile saadeti selleteemalisi vaimulikke küsimusi. Pastor Paulsen pidas kogu maailma koguduseliikmetele suunatud kõne möödunud nädalal satelliittehnoloogia vahendusel.

"On oluline meeles pidada seda, et ainult Jumal teab ette tulevikusündmusi, ning ainult Tema teab, kuidas asjad arenevad. Meie misjonitööd ja üksikisikuid ei aita see, kui me spekuleerime asjade üle, mis veel tulemas on. Meid on kutsutud valvama, olema kained ja arukad ja kuulutada Tema misjonikuulutust, kuni Jeesuse tulekuni." ütles Paulsen.

Paulsen rääkis ka sellest abist, mida saavad koguduseliikmed pakkuda - humanitaarabi, pastoraalne tugi, palvetugi ja loomulikult selle kindluse jagamine, et ükskord võidutseb headus kurjuse üle.

"Ukslikena oleme me lootuse rahvas ja räägime lootuse, usu ja tulevase maailma keeles, kuigi praegusel hetkel tuleb meil seista silmitsi raskustega." ütles Paulsen.

Ta hajutas veel vaatajate kartust: "Jumal ei ole inimkonda maha jätnud; kaugel sellest! Tal on mõõtmatult suur töö inimkonna suhtes, ja see on kinnitatud ka Tema Poja ristisurma läbi, ning Ta on meie kõrval, et meid aidata!"

Silver Spring, Maryland, USA
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat