Ukraina noored osalesid narkootikumidevaba elustiili toetaval marsil

Avaldatud 20.9.2001, allikas Adventist News Network

SPA noored tähistasid eelmisel kuul toimunud Ukraina iseseisvuspäeva riigi pealinnast Kiievist kagus asuvas Cherkassy-nimelises linnas peetud tervisliku eluviisi propageeriva marsiga. Üle saja noore ja teismelise kogunes tänavatele, nad kandsid plakateid ja loosungeid, ning peatusid linnaväljakutel, kus lauldi, räägiti narkootikumide ja alkoholi mõjust ja jagati tervislikku eluviisi propageerivaid brošüüre.

"Meie noored tähistasid oma maa vabaduse saavutamist, ning tahtsid näidata, et ukrainlased suudavad vabaneda ka alkoholi, tubaka, narkootikumide ja ebamoraalse elu kütkeist. Samuti tahtsid nad pakkuda tuge ja abi neile inimestele, kes kannatavad sellisest elust põhjustatud haiguste ja eluprobleemide käes." sõnas Valeri Ivanov, kes on Euro-Aasia divisjoni kommunikatsioonidirektor.

Igal linnaväljakul, kus marsis osalejad peatusid, õnnitlesid nad inimesi iseseisvuse puhul, ning rääkisid tervisliku eluviisi kasulikkusest. Kaks adventpastorit esitasid ka laulu "Palve Ukrainale."

Üheks suursündmuseks oli ka adventkoguduse liikme G. Emeljanovi tagasisaabumine . Emeljanov oli kogu suve jooksul sõitnud jalgrattaga mööda Ukrainat ja rääkinud sõltuvusprobleemidest.

"Selle ürituse tulemusena on adventistidelt hakatud palju enam küsima tervislike eluviiside kohta ja palutud abi ka igapäevaste probleemide lahendamiseks." sõnas Ivanov. Sel kuul toimuvad Cherkassy Sõpruse Palees ka adventkoguduse poolt korraldatud loenguseeriad tervislike eluviiside ja perekonnaküsimuste teemadel.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat