Peakonverentsi sekretäri aruanne - Kiire kasv jätkub, väljakutsed püsivad

Avaldatud 2.10.2001, allikas Adventist News Network

Seitsmenda Päeva Adventkogudus on jätkuvalt kasvav, dünaamiline usuühendus, raporteeris Matthew Bediako, Ülemaailmse adventkoguduse sekretär oma 26. septembri aruandes koguduse juhtorganile.

Viimaste nädalate sündmusi vaadeldes sõnas Bediako, et terrorirünnakud Ameerika Ühendriikide vastu tõid paljude meeltesse ununenud teadmise, et me elame julmas maailmas, ning et see maailm muutub iga päevaga julmemaks.

"Elus ei ole mitte ühtegi garantiid, välja arvatud see, et Kristus armastab meid, et me oleme päästetud läbi Tema ristisurma ja ülestõusmise, ning et Ta lubas tulla tagasi, et päästa meid siit ebakindlast, hirmutavast ja kurvast maailmast, kus me elame."

Bediako nimetas koguduse kasvutaset "tugevaks", märkides et juunis 2001 ületas liikmeskond ametlikult 12 miljoni piiri. Kuigi suur kasv jätkub, on selle aasta esimese poole juurdekasv (6,03%) siiski väiksem eelmsie aasta ülisuurest 8,18% kasvust.

Viimase viie aasta keskmisena ühineb adventkogudusega 2400 uut usklikku päevas. Kasv on suurim Aafrika-India ookeani, Ida-Aafrika ja Kesk-Ameerika regioonides, kus elab 55% kõigist uutest koguduseliikmetest. Selle kümnendi lõpuks on adventkoguduse liikmete arv 20,4 miljonit kui püsib eelmise dekaadi keskmine kasvutempo, ütles Bediako.

Bediako juhtis tähelepanu ka kurvale tõsiasjale, et lahkub 21,5 inimest iga saja koguduse liikme kohta. See arv on kasvanud 1999. aasta 17st.

"Need numbrid näitavad, et peame pöörama suuremat tähelepanu koguduseliikmetele," sõnas Bediako.

Bediako andis ülevaate ka koguduse põhiteenistustestest, sealhulgas globaalmisjonist, haridustööst, tervisetööst ja vabathatlike tööst.

Ta tänas toetuse eest ka koguduse abiorganisatsioone, sealhulgas Adventkoguduse realiikmete teenistust ja Maranatha Internationali, kui organisatsioone, mis toetavad koguduse misjonitööd.

Matthew Bediako aruande täisteksti saad lugeda aadressil www.adventist.org.

Silver Spring, Maryland, USA
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat