Afganistani tragöödia

Avaldatud 6.10.2001, allikas Adventist News Network

"Valu ja viha, mida me tunneme 11. septembri terrorirünnakute tõttu ei teha meid kaastundetuks inimeste vastu, kes kannatavad kurjuse tõttu." ütles Adventkoguduse president Jan Paulsen.

"Afganistani inimeste valu ja kannatused on idagi sellist, mida kristlased ei saa niisama pealt vaadata," ütles Paulsen 2. oktoobri hommikul kogunenud adventkoguduse töötajate koosolekul kiriku peakorteris Silver Springs'is. Ta näitas ka pilte, et töötajad näeksid miljonite inimeste vaesust ja abitust.

"Millised mõtted tekivad teil seoses sõnaga "Afganistan"? Kas näete kurjuse kehastust?" küsis Paulsen. "Afganistanis on 25 miljonit inimest, kellest 99% on ohvrid. Ja kõiki neid armastab Jumal täpselt sama palju, kui meid."

"Afganistani naaberriigid on juba vastu võtnud tuhandeid põgenikke. Inimesed kardavad sõjalist konflikti ja eelistavad jätta oma kodud." sõnas Paulsen. "Tõenäoliselt kasvab järgmistel kuudel põgenike arv veel miljonite võrra," ütles ta.

"Kas te olete kunagi kohanud põgenikku? Vaadanud tema silmadesse? Olete näinud neis tühjust, lootusetust tuleviku suhtes? Kas need puudutavad meid kuidagi? Loodan, et see on nii!"

Paulsen meenutas 10 aasta tagust külaskäiku Peshawari põgenikelaagrisse Afganistani piiri lähedal Pakistanis. Ta rääkis sellest laagrist, mis oli koduks miljonile inimesele."

Ta kirjeldas inimeste ülimat vaesust, rääkis sellest, kuidas inimesed, kes pidid lahkuma kodudest, et mitte jääda kodusõja jalgu olid kaotanud igasugused võimalused toetada ennast ja oma peret. "Kui ma mõtlen neile tuhandetele lastele seal laagris, siis mõtlen ma ka sellele, milline tulevik neid ootab."

"Võib-olla on lapsed meile kõige lähedasemad. Nad ei ole mitte milleski süüdi. Nad on otsekui etturid kellegi poliitilises malemängus. Neil ei ole absoluutselt midagi. Suurimaks pidupäevaks on see, kui nad saavad mõne pisikese tükikese puuvilja."

Paulsen viitas Afganistani kurvale statistikale. 15 last sajast sureb sündides. 25% nendest, kes ellu jäävad ei näe viiendat eluaastat. Keskmine eluiga nii meestel kui naistel ulatub napilt 45 aastani.

"Palvetagem nende pärast, tundkem neile kaasa, aidakem neid niipalju, kui see on võimalik," ütles Paulsen. "Las Jumala Püha Vaim puudutab meie südameid, et me võiksime neid palves Jumala ette kanda, kui me ei saa ka midagi praktilist nende heaks teha suurte vahemaade tõttu."

Piibel räägib sellest, et on oluline teha head, aidata hädasolijaid, orbusid, vaeseid, et me ei rõhuks hädasolijaid ja ei suurendaks nende kannatusi.

"Jumal on alati oma rahvale öelnud, et meil peab olema kaastundlik süda ühiskonna "põhjakihi" ja "kaotajate" vastu. Selliseid inimesi on kõikjal. Palugem Jumalalt kaastundmust nende õnnetute vastu!" lõpetas Paulsen oma sõnavõtu.

Silver Spring, Maryland, USA
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat