Suurim adventistide kogunemine Iisraelis

Avaldatud 21.6.2002, allikas Adventist News Network, autor Gary Krause

Laupäeval, 15. juunil kogunes Jeruusalemma enam kui 800 inimest vaimulikule koosolekule, millest sai ajaloo suurim adventistide kogunemine Iisraelis.

NMKÜ ruum, kus sündmus aset leidis ei mahutanud kõiki kohaletulnuid ära. Hoone välistrepil oli rahvast rohkelt. Inimesed seisid maja ustel ja treppidel, et kuulata hommikuste ja pärastlõunaste programmide muusikat, jutluseid ja Piibliõpet.

Peakõneleja Matthew Bediako ülemaailmse Adventkiriku sekretär väljendas koosoleva rahva etnilist mitmekesisust. Publiku seas oli rumeenlasi, hispaanlasi, filipiine, venelasi, etiooplasi ja heebrealasi. “Jumal on rõõmus selle Ühinenud Rahvaste (adventistidest) kogunemise pärast,” ütles Bediako.

Adventistide hulk Iisraelis on märgatavalt kasvamas. Viimase viie aastaga on koguduste arv kasvanud viielt kahekümneviiele ja liikmete arv 400-lt 1200-le.

Adventkiriku president Iisraelis Richard Elofer toob selle kasvu põhjendusena välja keskendumise uute gruppide rajamisele, mille kaudu püütakse adventismi teha arusaadavaks ja tähtsaks erinevatele rahvusgruppidele. “On tähtis, et inimesed saaksid Jumalalt teenida oma enda kultuuri ja keele kontekstis,” ütles Elofer. “See soosib evangelismi, kuna entilised grupid suudavad kõige paremini saavutada oma rahvuskaaslasi.”

“Minu jaoks on kõige tähtsam ja hinnalisem näha kogudust kasvamas ja inimesi avastamas Yeshuat,” lisab Elofer, kes on ka Maailma Juutide Sõpruse Keskuse direktor, mida juhib Adventkiriku Globaal Misjoni kontor. “Kas te suudate ette kujutada, et nii palju aastaid ei kogenud ma peaaegu mingisugust kasvu, kuid nüüd viimasel aastal ristisime 128 inimest? Sel aastal on meil olnud juba 90 ristimist, mis tähendab, et me jõuame aastaga 200-ni. See on mu suurim autasu sellel maal.”

Elofer ütles, et tema unistuseks on jõuda ka araabideni, et teha juutide ja palestiinlastest adventistide ühenduse. “See oleks eriline tunnistus kõigile siin maa,” ütles ta. “Meil on hoone Ida-Jeruusalemmas, mis on osa Palestiina territooriumist. Me viisime selles piirkonnas läbi uurimuse ja leidsime, et suurim vajadus seal on inglisekeelse kooli järele. Nii me tahame alustada seal sellise tööga, väljendades sõprust ja kinnitades, et nad võivad meid usaldada. Seal võime minna edasi ja õpetada neile tõde Messiast.”
Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat