Tallinlaste Linnamäng

Avaldatud 18.9.2003

Pühapäeva keskpäeval, 14. septembril, kogunes suur hulk noori ja vanu Tallinna Adventkiriku ette. Ei kogunetud mitte selleks, et kõik üheskoos Euroopa Liidu rahvahääletusele minna, vaid hoopis millekski palju põnevamaks. Noorteosakonna eestvedamisel toimus juba teist aastat järjest Linnamäng, mis on eelkõige mõeldud noortele ja rajaleidjatele. Enamus osalejaid olid vanuses 10-30 eluaastat, kuid oli ka lapsevanemaid. Erikülalisena osales Linnamängus Tartu noortejuhi abi Triinu Tuvi. Triinu võttis toimuvast osa suure huviga, et siis Tartuski analoogne mäng korraldada.

Seekord olid korraldajateks Virge Merigan, Kristiina Räägel ja Markko Tutt. Erilised tänud tuleks siinkohal öelda Markkole, kes vastristituna ja noore koguduseliikmena juba nii aktiivselt koguduse tööst ja noorte tegemistest osa võtab.

Alguses rivistati kõik vanad ja noored ühte ritta, et siis kuueks lugedes grupid moodustada. Selline gruppide moodustamise viis valiti just sellepärast, et grupis oleks võimalikult palju erinevaid liikmeid, nii vanu kui noori, uusi ja vanu. Kõik grupid said aega 1,5 tundi, et siis selle aja jooksul võimalikult palju ülesandeid täita. Grupp pidi selle aja vältel koos püsima ja ühiselt tegutsema.

Juhised käes ja gruppidesse jagunetud võiski Linnamäng alata. Kõikidel gruppidel olid sarnased tegevused, igaühel oma leht koos 25 erineva esemega, mida asuti üheskoos otsima. Esimene asi tuli kõigil erinevast kohast otsida, seda selleks, et kõik ei tormaks samasse kohta. Kuigi kõik grupid alustasid erinevatest kohtadest, kohtusid nii mõnedki grupid mitmeid kordi linna peal.
Tooks ära ka gruppide eredamaid elamused asjade otsimisel ja ülesannete täitmisel. Ühe punktina näiteks pidi leidma võimalikult paljude erinevate maade münte. Nii mõnedki grupid ei pidanud paljuks küsida Eestit külastanud turistidelt raha. Ühel grupil õnnestus jutule saada kahe inglasest autojuhiga, kes terve peotäie erinevate maade münte lahkelt ära andsid. Kokku saadi 7 erineva maa rahasid! Selle ülesande juures ilmnes rahaandjate erakordne lahkus, ei peetud paljuks anda 500 Vene rubla...

Või siis ülesanne, kus tuli hankida Tulika taksotšekk ükskõik kui suure summaga. Kaks gruppi tulid tagasi tšekiga, millel ilutses summa 1 miljon krooni...

Linna pealt tuli leida ka kasutatud Elektriraudtee pilet. Nutikas võistkond seadis kohe sammud Balti jaama raudteeperroonile. Ootasid kuni rong saabus ja küsisid siis esimeselt reisjalt tema pileti. Reisja võis küll imestunult vaadata, aga vähemalt ei visatud kasutatud piletit maha. Sai kaubeldud ka turult kartuleid ja loeti üle kui palju on kassasid sadama Citymarketis.

Inimesed suhtusid meisse kõikjal mõistvalt, ehkki mõned ei saanud päris hästi aru, mis asi see Linnamäng ikkagi on. Või siis see, kuidas grupiliikmed kõikvõimalikke ja võimatuna näivaid ülesandeid oma nutikust, kõneosavust või rahakotti ära kasutades lahendusi püüda leidsid.

Lõppkokkuvõtteks võib öelda, et 1,5 tunnist siiski ei piisanud, et kõiki ülesandeid täita. Siiski. Võitjameeskond täitis kõik etteantud punktid. Ainult ühe tulemuse vaidlustas komisjon, leides, et marmelaad siiski ei ole meradru, ehkki agar-agar on just põhitooraine kompveki valmistamisel. Ülejäänud 5 meeskonda täitsid oma ülesanded kes rohkemal kes vähemal määral.Siinkohal tuleks esile tõsta mängu noorimat osavõtjat, Victoria Kriiski. Olles ise vaid 4 aastane, saavutas tema võistkond 5. koha. Victoria tublidust ja noorust arvestades, oleks tulnud talle anda eriauhind!

Peale väikest kehakinnitust loeti punktid kokku ja kuulutati välja võitjad. Peaauhinnaks oli nädalalõpureis Piusale!!!

Kõige toredam selle auhinna juures on see, et enamus võitjaid pole kunagi Piusal käinud ja loodetavasti saab see reis olema meeldejääv ja õnnistusrikas!

Eva Keridan ja Annika Heimvelt

SPA Tallinna Kogudus
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat