Valgustav või tühine?

Avaldatud 1.9.2019, rubriik Päeva sõna

Issanda korraldused on õiglased, need rõõmustavad südant; Issanda käsk on selge, see valgustab silmi. Psalmid 19:9

Ma tahan vaga südamega käia oma kojas. Ei ma sea oma silma ette tühje asju. Psalmid 101:2, 3

Seitsmenda käsu sädelevast maagist tuleb välja sõeluda veel üks põhiväärtus. Kui me soovime tõesti seada Jumala oma elu keskpunkti ja elada rikkumata elu, siis peame üle vaatama oma meelelahutusvalikud.

See probleem on tänapäeval hoopis teistsugune kui kunagi varem inimkonna ajaloos. Kiusatusi on alati olnud, inimestel on olnud kalduvusi vägivallale, himudele, edevusele, kuid mitte kunagi varem ei ole kogu maailma elanikkonnal olnud nii piiramatu ligipääs igasugusele meelelahutusele, alates jumalikult ülevast kuni tõeliselt deemonlikuni.

Mõned püüavad teha seda valikut kergemaks, öeldes, et igasugune meelelahutus on tühine ajaraiskamine ja sellest tuleks loobuda. Kuid ka kõige hooletuma vaatleja jaoks on ilmselge, et Jumal lõi meid uudsust, fantaasiat, rõõmu ja lihtsalt toredat armastama!

Järgneval kolmel päeval vaatame mõnda üldist põhimõtet ning esimene neist on meie tänases tekstis: kas see on valgustav või tühine? Kas selles on vagadus? Kui see oleks päris, kas see oleks õige? Neid küsimusi võib kasutada kõige kohta alates filmidest ja lõpetades videomängudega.

Küsi endalt, kas ma õppisin midagi inimsüdame, maailma või tegeliku elu kohta? Raamat või film ei pea olema avalikult religioosne, et neile kriteeriumidele vastata.

Probleem on mõistagi selles, et erinevatel inimestel on ikkagi erinevad arvamused. Mõni väidab, et sai tohutu vaimuliku õnnistuse millestki, mida teine peab mõttetuseks või lausa valeks.

Ainus kohtumõistja on siin Jumal! Igaüks meist piiritleb oma südametunnistuse ise ning kui me areneme ja küpseme, võime avastada, et muutume. Ja nii peabki olema. Me võime aidata üksteist küsimuste esitamisega, kuid meie asi ei ole hukka mõista teiste järeldusi.

Rõõmu ja meelelahutuse Jumal, Sina oled mind loonud, kuid ka kurjad jõud on mind mingil määral kujundanud. Palun aita mul hoida oma pilk Sinul ja näita mulle aastate möödudes, kus on minu maitse rikutud! Puhasta mu maitsemeel, aita mul saada teadlikuks neist õnnistustest ja valgustusest, mida leidub just heas, puhtas meelelahutuses!

Jaga Facebookis