TAAVETI KOOD – 2

Avaldatud 2.8.2015, rubriik Päeva sõna

Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal. Psalmid 119:105

Kõik on kuulnud „Da Vinci koodist”, sellest peatamatust menukist, mis müüs meelelahutuse ja kasumi nimel ebatõelist teatraalset väljamõeldist. Kuid on möödunud kaua-kaua aega sellest, kui paljud pöörasid tähelepanu Taaveti koodile 119. psalmis, mis on Pühakirjas pikim poeem ja peatükk, häbenematu armastuslaul Jumala Sõnale. Aga kas sa tahaksid teada, mis eristab meie püha Raamatut teistest maailma pühadest raamatutest?

Piibel muudab kõik teised pühad raamatud tarbetuks. Need kolm olulisemat asitõendit järeldasin James MacDonaldi raamatust „God Wrote a Book” („Jumal kirjutas raamatu”). Asitõend nr 1. Välised asjaolud. Piibel on kirjanduses väljapaistev ja on pea jagu üle kõigist teistest inimkirjandusteostest läbi ajaloo. See on väljapaistev ringluse tõttu – seda on lugenud palju rohkem inimesi rohkemates keeltes kui ühtki teist raamatut ajaloos. (Praeguseks on seda tõlgitud 400 keelde, osi sellest 2500 keelde. Hiljuti asetas piibliorganisatsioon Gideons International majutusasutustes kohale keskmiselt miljon Piiblit nädalas ehk 113 eksemplari minutis!) Piibel on väljapaistev mõjujõu poolest. Piibli kohta on kirjutatud rohkem raamatuid kui ühelgi teisel teemal ning autorid on Piiblit tsiteerinud rohkem kui ühtki teist allikat.

Veel üks väline asitõend on Piibli säilimine. Inimesed on pühendanud oma elu Jumala Sõna hävitamisele. Ühtki teist raamatut ei ole nii palju põletatud, ära keelatud ja välja saadetud kui Piiblit. Prantsusmaa suur pagan Voltaire ennustas, et kristlus hävitatakse saja aasta jooksul tema elueast ja Piiblit leidub siis ainult muusemis. Tänapäeval võid leida Voltaire’i ainult muusemist ja Piibel on jätkuvalt maailma kõige kiiremini müüdav raamat.

Mõned süüdistavad, et see Raamat on lihtsalt liiga vana, et olla usaldusväärne. Kas tõesti? Tänapäeval on meil üle 5600 Uue Testamendi kreekakeelse vana käsikirja, 10 000 ladinakeelset käsikirja ja 9300 varajast versiooni – kokku ligi 25 000 varajast Piibli käsikirja. Kopeeritud dokumentide hulgas teisel kohal on Homerose „Ilias” 643 käsikirjaga. Piibel ületab Homerose ligi 40-kordselt! Kas soovid Piibli tõepärasuses arheoloogilist tõendust? Mine lihtsalt internetti ja kirjuta otsingumootorisse Google sõnad „Piibel” ja „arheoloogia”.

Kui Taavet laulab Jumala Sõnast kui pimeduses säravast eredast valgusest, ei ülista ta väljamõeldist. Asitõendid on lihtsalt liiga vastupandamatud. Seega lase valgusel sisse paista!

Jaga Facebookis