Tunne end hästi

Avaldatud 3.12.2019, rubriik Päeva sõna

„Nõnda nagu Isa on armastanud mind, olen minagi armastanud teid. Jääge minu armastusse! Kui teie peate minu käske, siis te jääte minu armastusse, nõnda nagu mina olen pidanud oma Isa käske ja jään tema armastusse.“ Johannese 15:9, 10

Põhiline uskumus nr 19: „Jumala käsk: see kuulekus arendab kristlikku iseloomu ning loob heaolutunde. See on tõendiks meie armastusest Issanda vastu ja sellest, et me hoolime oma kaasinimestest. Usu sõnakuulelikkus osutab Kristuse väele muuta elu ning seepärast lisab jõudu kristlikule tunnistusele.“

Mulle meeldib see sõnastus. „See kuulekus … loob heaolutunde.“ Loobki ju. Kas oled tähele pannud, kui hea tunne on sellise päeva lõpuks, mil sul on võib-olla suurte raskustega ja kiusatuse vastu võideldes õnnestunud usus Jeesusest kinni hoida ja sa oled õigesti toiminud? Heaolutunne on käegakatsutav.

Salmiosa, mis eestikeelses Piiblis on: „Jääge minu armastusse“, on ingliskeelses piiblitõlkes The Message selline: „Tundke end minu armastuses hästi.“ Lausa väga hästi. Nagu Marta Betaaniast, nii muretseme ka meie liiga paljude asjade pärast.

Kas ma olen piisavalt hea?

Kas Jumal on minuga rahulolematu?

Kas ma käitusin tol korral armastavalt?

Ei tea, mis juhtuks, kui jääksime rahulikuks, tunneksime end Jeesuse armastuses pingevabalt ja käituksime nii, nagu oleks Ta nähtav, käiks meie kõrval, hoiaks meil käest, naerataks meile, julgustaks meid.

See võiks olla „tõendiks meie armastusest Issanda vastu ja sellest, et me hoolime oma kaasinimestest“. See võiks demonstreerida väge, mis muudab meie elu, nii et kõik meie kontoris, klassis või naabruskonnaks sooviksid samuti Jumalat järgida.

Pea meeles, et veidi enne seda, kui Jeesus kõneles meie tänase kirjakoha sõnad, ütles Ta ka: „Sellest tunnevad kõik, et te olete minu jüngrid, kui te üksteist armastate.“

See tõmbab neid ligi nagu tuli ööliblikaid.

Armastuse Issand, ela minu elus nii sügavalt ja puhtalt, et ma elaksin iga päev selles heaolu- ja rahutundes! Aita, et teised näeksid, et Sina oled reaalne ja hoolid tõesti! Aita neil leida uks oma rahu juurde, kui nad näevad, et mina olen Sinus rahu leidnud!

Jaga Facebookis