Pöördumine

Avaldatud 4.11.2019, rubriik Päeva sõna

Aga Jumal, kes on rikas halastuselt, on meid koos Kristusega teinud elavaks oma suure armastuse pärast, millega ta meid on armastanud … Sest teie olete armu läbi päästetud usu kaudu − ja see ei ole teist enestest, vaid see on and Jumalalt. Kiri efeslastele 2:4, 8

Põhiline uskumus nr 10: „Päästmise kogemus: Püha Vaimu juhtimisel tunneme me oma vajadust, tunnistame oma patusust, kahetseme oma üleastumisi ning ilmutame usku Jeesusesse kui Issandasse ja Kristusesse, meie Asemikku ja Eeskujusse. See lunastust vastuvõttev usk tuleb Sõna jumaliku väe kaudu ning on Jumala armuand.“

Me räägime tihtipeale Jumala otsimisest. See on hea mõiste, sest just nii meile tundub. Meid ümbritseb segadus, hirm, ebakindlus või mis iganes ja kui me arvame, et Jumal on üldse olemas, võime üritada otsida, et Teda kogu sellest pimedusest ja udust hoolimata leida, mõista või kuidagimoodi kogeda.

Hiljem mõistame seda, mida me tol hetkel ei adu − Jumal oli kogu aeg kaasas. Me ei oleks Temast üldse hoolinud ega mõelnud ega Teda otsinud, kui Ta ei oleks kogu aeg kõrval olnud, meid juba armastanud ja kutsunud, kätt meie poole sirutanud, et meid enda juurde tõmmata, pimeda, kobava ja räpasena, nagu me olla võime.

Pöördumine, kahetsus, meeleparandus on lihtsalt ümberpööramise küsimus. Tema on kohal, aga meie jookseme igas suunas ja hüüame Teda. Peatu. Seisa paigal. Hoia nuukseid tagasi ja kuula. Tasa. Kas kuuled? Seal Ta ongi! Väike vaikne hääl ütleb: „Tule siia, väikseke. Ma armastan sind. Jah, jah, ma tean seda kõike, aga ma ikkagi armastan sind.“

Ta võtab su sülle, pühib pisarad ära, kiigutab hellalt ja paneb su siis maha nii, et su nägu on täiesti teises suunas. Sa hoiad Ta käest kinni ja põhimõtteliselt on ainus asi, mida sa kogu ülejäänud elu õpid, see, kuidas Tema käest kinni hoida! Tema teeb kõik ülejäänu.

Kuid ära lase end petta. Jumala käest kinnihoidmine on kõike muud kui lihtne! Järgmises uskumuses, milleks on „Kasvamine Kristuses“, uurime, kuidas saame aidata endal seda paremini teha.

Ustav Vaim, aitäh, et Sa kutsud mind jätkuvalt, ükskõik kui kaugel ma ekslen! Aitäh, et Sa teed seda ikka iga kord, kui mu haare lõdveneb või kui rajalt kõrvale satun! Aita mul Sinu käest kinni hoida, aga mis veelgi olulisem, hoia Sina jätkuvalt minust kinni! Jeesus ütles, et keegi ei saa meid Tema käest ära kiskuda* ja ma loodan selle peale.

* Johannese 10:28.

Jaga Facebookis