Jumal ei ole rahul maitsetu korralagedusega

Avaldatud 5.7.2018, rubriik Päeva sõna

Siis Issand ütles Moosesele: „Mine rahva juurde, pühitse neid täna ja homme, ja nad pesku oma riided!“ ... Siis Mooses viis rahva leerist välja Jumalale vastu. 2. Moosese 19:10−17

Mõned on omaks võtnud arusaama, nagu peaksid nad selleks, et Jumala Sõna nõudmise järgi maailmast eralduda, olema hoolitsematu välimusega. Üks osa õdedest arvab, et nad rakendavad ellu maailmaga mittemugandumise põhimõtet, kui nad kannavad ... sama kleiti kogu nädala ning tulevad sellega hingamispäeval pühade kogunemisele, et osaleda jumalateenistusel.

Ja mõned mehed, kes nimetavad end kristlaseks, arvavad riietusest samamoodi. Nad kogunevad Jumala rahvaga hingamispäeval, endal seljas tolmused ja määrdunud, parandamata rebenditega riided, mis on lohakalt selga pandud.

Kui sellel inimklassil oleks määratud kokkusaamine maailmas austatud sõbraga ja nad sooviksid tema erilist poolehoidu võita, pingutaksid nad ennast, et tulla kohale … parimas võimalikus riietuses, sest see sõber oleks haavunud, kui nad tuleksid … kammimata juuste ning määrdunud ja korratute riietega.

Ometi arvavad needsamad inimesed, et pole tähtis, missuguses riietuses või seisukorras nad on, kui tulevad kokku hingamispäeval suurt Jumalat teenima. Nad kogunevad Tema kotta, mis on Kõigekõrgema audientsiruum, kus on kohal taevased inglid, vaid väikese lugupidamise või aukartusega, nagu näitavad nende riided ja ülevalpidamine. Kogu nende välimus on sellistele meestele ja naistele iseloomulik.

Selle inimklassi lemmikteema on riietuse uhkus. Sündsust, maitsekust ja korralikkust peavad nad uhkuseks. Ja nende vestlus, teod ja tegutsemine on vastav nende eksituses olijate riietusele. Nad on hooletud ja sageli vestluses labased nii kodus, vendade ja õdede hulgas kui ka maailma ees. Riietust ja selle sobivust inimesele peetakse üldiselt inimese sisemuse peegeldajaks. Need, kes on riietuses hooletud ja korratud, on harva vestluses ülevad ning sageli jääb puudu peenetundelisusest. Mõnikord peavad nad veidrust ja labasust alandlikkuseks. …

Meie Jumal on korra Jumal ning Ta ei ole mingil määral rahul meeltesegaduse, räpasuse ega patuga. − „Selected Messages“, 2. kd, lk 475, 476.

Jaga Facebookis