Rõõmus suhtlemine

Avaldatud 5.12.2019, rubriik Päeva sõna

Ja ta ütles neile: „Inimese Poeg on hingamispäeva isand.“ Luuka 6:5

Põhiline uskumus nr 20: „Hingamispäev: Jumala muutumatu käsuseaduse neljas käsk nõuab selle seitsmenda päeva hingamispäeva pühitsemist puhkepäevana, jumalateenistuse ja ligimese teenimise päevana − kooskõlas Jeesuse kui hingamispäeva Issanda õpetuse ja praktilise eeskujuga. Hingamispäev on rõõmsa suhtlemise päevaks Jumalaga ja üksteisega.“

Rõõmus suhtlemine. Kas ei kõla see ilusti? Ma loodan, et see on hea pilt sinu selle nädala hingamispäevast.

See uskumus ütleb, et hingamispäev on puhkuseks, jumalateenistuseks ja teenimiseks.

Puhkamine. Hea meelega! Me kõik oleme selle poolt, eriti praegusel ajal, kui me kõik jookseme korraga 16 suunas. Puhkus on midagi, mille järele me kõik igatseme, kuigi seda on raskem taibata, kui arvame. Kas me tõesti puhkame või muretseme lihtsalt teiste asjade pärast? Hingamispäev on hea võimalus jätta kõik muu sinnapaika ja tõepoolest puhata Jumalas.

Jumalateenistus. See on lihtne. Missugused on mõned kõige erilisemad asjad, mis sulle sinu koguduse jumalateenistusel meeldivad? Mil moel sa teenid Jumalat eraviisiliselt ja kuidas panustada ühisesse jumalateenistuse kogemusse?

Teenimine. See ei ole ilmtingimata rääkimine sellest, mida pastor, õpetaja või muusikajuht teeb. Teenimine tähendab kellegi eest mingil kombel hoolitsemist. Jeesus tegi hingamispäeval palju terveks ja Teda kritiseeriti sellepärast. Kuidas teenid sina hingamispäeval?

Me kasutame hingamispäevaga seoses sõna „pidama“, mille üks tähendusvarjund on ka „hoidma, säilitama“. Me hoiame oma aardeid. Me hoiame asju, mis on meile olulised. Me hoiame alles oma laste esimesed joonistused ja selle kontserdi pileti, kus käisime esimesel kohtamisel. Me nimetame neid asju kallisvaraks, sest peame neid kalliks nendega seotud tunnete tõttu.

Hingamispäev on Jumala kallisvara. Talle meeldib seda jagada. Ehk peaksime hingamispäeva pidamise asemel kasutama rohkem väljendit „hingamispäeva kalliks pidama“?

Igavese aardekirstu Hoidja, ma tean, et Sul on olulisi ja väärtuslikke aardeid, mida ma ei ole veel leidnud. Ma kaevan edasi ja teen seda kogu elu. Kuid ma olen leidnud selle – selle armsa, rahuliku hingamispäeva. Ma pean seda kalliks ja palun, et Sa aitaksid mul leida selles veelgi aardeid ning oskaksin ka teistel aidata selle ilu näha!

Jaga Facebookis