Joojakim (Issand tõstab üles)

Avaldatud 6.7.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Sai oma isa järel Juuda kuningaks; jäi täiesti sõltuvaks Egiptusest. Valitses aastatel 609−598 eKr. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Kuningate 23:36−24:6.

Mõtted tänaseks

Selleks ajaks, kui Joojakim kuningaks sai, oli Juuda roll iseseisva riigina suurtes raskustes. Kaks suurt võimu soovisid oma mõjusfääri Juuda suunas laiendada. Need olid Egiptus ja Babüloonia. Algselt pidi ta maksma Egiptusele rasket maksu. Seda raha tuli koguda inimeste käest ning see ei suurendanud just eriti Joojakimi populaarsust. Asjad läksid ainult hullemaks, kui temast sai Babüloonia vasall.

Kuid mis veelgi olulisem, Joojakim ei olnud Jumala silmis populaarne. Jumal oli väga pettunud, sest ta „tegi kurja Issanda silmis“ (2. Kuningate 23:37). Ka Jeremijal ei olnud selle kuninga kohta midagi positiivset öelda. Ta ennustas Joojakimi kohta nii: „Tema pärast ei leinata.“ Kuninga jaoks on see tõepoolest väga kurb lõpp, kui tema alamatel pole tema lahkumise pärast tegelikult kahju.

Väga tõenäoliselt ei nimetata meist enamiku järgi tänavat ega väljakut, kuid me loodame, et vähemalt mõni inimene tunneb meist puudust! See aga sõltub suurel määral sellest, kuidas oleme oma elu elanud.

Minu palve

Kõigeväeline Jumal, aita mul püsida õigel rajal ning et mind mäletataks just selle järgi!

Jaga Facebookis