Kas Jumalal on raha vaja?

Avaldatud 6.9.2019, rubriik Päeva sõna

Sest kõik metsloomad on minu omad, ja kariloomad tuhandeil mägedel. Ma tunnen kõiki mägede linde, ja loomad minu väljadel on mu juures. Kui mul oleks nälg, ei ma ütleks seda sulle; sest maailm ja selle täius on minu päralt. Psalmid 50:10−12

Huvitav on isegi mõelda, mida tähendab Jumalalt varastada või Temale anda. Kõik on juba Tema oma. Mitte miski, mille Temalt võtame, ei saa tegelikult Temalt ära võetud. Ja me ei saa anda Talle midagi, mida Tal juba pole. Kuid Malaki 3:8−10 (paljude teiste kirjakohtade kõrval) süüdistab Jumal rahvast enda röövimises. Kuidas see võimalik on?

Kui sa loed kogu selle psalmi läbi, leiad, et asi on suhtumises. Jumal räägib rahvaga, kes arvab, et kui nad täidavad õigeid kombeid õigel moel, siis saavad nad seda, mida tahavad. Nende ajal oli kombeks − ja ka praegu mõnes paigas − arvata, et ohvrid on tegelikult jumala toitmiseks. Jahve, ainus tõeline Jumal ütleb: „Tänan väga, mul ei ole kõht tühi. Ja kui oleks, siis ei suudaks teie selle vastu midagi ette võtta.“ See veatu ohver, mille nad templisse tõid, oli ainult eeskuju, mis näitas neile Suurimat Andi, mis kunagi antud − neile, meile.

Niisiis, kui meie hoiak on alandlik, kui me paneme Jumala oma elu keskpunkti, siis on Ta ka meie rahakoti keskpunktis. Me ütleme siis: „See kõik on Sinu oma, Jumal. Mida Sa tahad sellega peale hakata?“

Ja Ta on andnud meile ühe vastuse: „Kõigepealt tahan ma saada sellest kümme protsenti tagasi.“

See on piisavalt lihtne. Tõepoolest. Kui sa ei maksa kümnist, tee sellega algust ja sa leiad, et see polegi nii raske, kui sa arvasid.

Mis edasi? Edasi ütleb Jumal, et unistame koos. Kui sul on anda 10 dollarit, siis võid ehitada kümnedollarikiriku (vt https://maranatha.org). Kui sul on 1000 dollarit anda, võid väärilisele õpilasele stipendiumi maksta. Kui sul on 10 000 dollarit anda, võid maksta selle ehitusfondi või ehitada palju piirivalveputkasid Nepali ja India piirle, et aidata noorte tüdrukute seksikaubandusele piiri panna (vt https://giftcatalog.adra.org). Kui sul on 1 000 000 dollarit … Sa said mõttest juba aru.

Anna Jumalale ja jälgi siis eemalt.

Avatud akende Jumal, ma tahan sellest rõõmust osa saada! Ma tahan teada, kui kaugele lähevad minu mündid ja paberrahad. Mul ei oleks selle vastu midagi, kui oleksin üks neist, kes annavad Sulle miljoni, aga ma arvan, et tahad, et harjutaksin kõigepealt peenrahaga. Mida ma saan täna Sulle anda?

Jaga Facebookis