Sümbol, märk, eelmaitse

Avaldatud 6.12.2019, rubriik Päeva sõna

„Ma andsin neile oma määrused ja õpetasin neid tundma oma seadusi, mida inimene peab täitma, et ta nende varal võiks elada. Ja ma andsin neile ka oma hingamispäevad kui leppemärgi minu ja nende vahel, et nad teaksid, et mina olen Issand, kes neid pühitseb.“ Hesekieli 20:11, 12

Põhiline uskumus nr 20: „Hingamispäev: see on sümbol meie lunastusest Kristuses, meie pühitsuse märk, meie ustavuse näitaja ning eelmaitse meie igavesest tulevikust Jumala riigis. Hingamispäev on Jumala ja Tema rahva vahelise igavese lepingu igaveseks märgiks. Pidades rõõmsalt seda püha aega reede õhtust laupäeva õhtuni, päikeseloojangust päikeseloojanguni, pühitseme me Jumala loomis- ja lunastustööd.“

Suur Looja tegi taevad ja maa, nimetas need heaks, tegi esimesed inimesed, nimetas nad väga heaks ja puhkas siis hingamispäeval, kõndis ja vestles nende oma armastuse lastega.

Tänapäeval võib hingamispäev olla Eedeni kumav järelmaitse.

Suur Taaslooja tuli, elas meiega koos, heastas kahju, mille olime teinud, elas meie riietes ja meie nahas, sõi meie toitu ja rääkis meie keelt. Ta muutis olematuks halva ja tegi uuesti head, kui elas täiuslikult armastavat elu Jumalale alludes. Seejärel läks Ta alandlikult, nõusolevalt kohutavasse, sõnulseletamatusse surma, et vangistada viimane vaenlane − surm ise. Ta andis oma eluhinguse Jumala kätte ja puhkas hingamispäeval, oodates jahedas vaikuses oma Isa kutset.

Tänapäeval võib hingamispäev olla selle sõnuväljendamatu ohvri sümbol, mille eest me ei suuda iial piisavalt tänulikud olla.

Suur Kuningas tuleb tagasi, aga mitte enam tagasihoidliku Naatsareti Puusepana. Ta võtab endaga koos koju kõik need, kes Teda armastavad, ja nad tähistavad koos kirjeldamatut hingamispäeva, mida me ei suuda ette kujutada.

Sel ajal, kui ootame, võib hingamispäev olla selle taevase võidu väike eelmaitse. Ja miks? Sest suur Vabastaja käskis hingamispäevast kinni hoida ja seda kalliks pidada kui meie pühitsuse märki. Me ei saa seda osta, müüa ega selle nimel töötada. Ta annab selle, samamoodi nagu hingamispäevagi. Tasuta annina.

Täna me ootame. Ja tähistame juba ette.

Suur Looja ja Taaslooja, loo mind uuest oma aulise näo järgi! Näita mulle iga nädal, kuidas muuta oma hingamispäeva kallikspidamine veidi enam taevasega sarnasemaks! Meenuta mulle, et iga hingamispäev on selle eest tänamiseks, mida kõike Sa oled teinud, teed praegu ja tulevikus! Ma ei unusta hingamispäeva!

Jaga Facebookis