Asael (Jumal on teinud)

Avaldatud 7.2.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks leviitidest, kelle Juuda kuningas Joosafat (valitses aastatel 870−845 eKr) saatis rahvale seadust õpetama. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Aja 17:8, 9.

Mõtted tänaseks

Asael oli üks leviitidest ja preestritest, kelle kuningas Joosafat saatis rahvale õpetama kõiki asju, mida Issand oli minevikus õpetanud, ja neile uuesti meelde tuletama Jeruusalemma pühamu teenistuse üksikasju. Joosafat oli otsustanud oma riigis korraldada religioosse uuenduse. „Issanda teedel olles oli ta süda julge ja peale selle kõrvaldas ta Juudast veel ohvrikünkad ja viljakustulbad.“ (2. Aja 17:6) Kuid Joosafat mõistis, et tõeliseks uuenduseks traditsioonilise religiooni endise au taastamisel on vaja enamat kui sadu aastaid varem Moosese kaudu antud Jumala seaduste riiklikku jõustamist. Iga kodanik pidi mõistma, mida see uuendus tähendab. Sellepärast saidki Asael ja veel kümme spetsiaalselt nimetatud leviiti ja preestrit oma ülesande. Asael ja tema kolleegid „õpetasid Juudas ja neil oli kaasas Issanda Seaduse raamat“ (salm 9).

Jumala rahva tänapäevased juhid võivad Joosafati suhtumisest õppida. Uuendus ei toimu automaatselt siis, kui juhid üritavad inimestele igasuguseid plaane peale suruda, ega siis, kui reeglid uutes dokumentides või deklaratsioonides selgemini sõnastatakse. Peamine on, et iga inimene tunneks isiklikult, et tema poole pöördutakse ja teda kutsutakse end uuesti Issandale pühendama. Mis oleks, kui meie tänapäeva Asaelidena mängiksime aktiivset rolli ja õpetaksime samuti rahvast?

Minu palve

Issand, ma mõistan, et Sinu rahval on vaja samamoodi nagu minevikus saada isiklik äratus oma kohustuste suhtes Sinu ees. Palun anna mulle teada, mil moel saad Sa mind selles protsessis kasutada!

Jaga Facebookis