Üks päev korraga

Avaldatud 8.9.2019, rubriik Päeva sõna

Aga otsige esmalt Jumala riiki ja tema õigust, siis seda kõike antakse teile pealegi! Ärge siis hakake muretsema homse pärast, sest küll homne päev muretseb ise enese eest! Igale päevale piisab oma vaevast. Matteuse 6:33, 34

Raha on oluline, kuid tõenäoliselt vähim asjadest, mida saame anda või ka varastada. Aeg on ehk kõige olulisem. Aja anni mõistliku kasutamise teel on, nagu alati, võimalik valida kaks suunda.

Me võime varastada aega tuhandel pisikesel moel ja me teemegi seda. Me võime varastada hingamispäevatunde ja sellega mitte üksnes röövida Jumalalt, vaid ka iseendalt täielik õnnistus, mida oleksime võinud saada. Me võime kasutada töö- või kooliaega muude asjade tegemiseks, varastada uneajast hilja õhtul videomänge mängides, raisata aega või raha sundmõtetele oma välimusest, raisata aega sellele mida see või teine meie kohta ütles või meile tegi. Me võime koguni veel rohkem aega kulutada kättemaksu sepitsemisele.

Ja siis on see teine suund. Me võime olla nii otsusekindlad täima iga tunni iga minutit kasuliku ja suuremeelse tegevusega, et varastame vaiksest ajast, puhkusest, oma hingerahust. Enamiku tõsimeelsete kristlaste jaoks on see köitvam variant. Fakt on, et kella järgi elamine on üsna hiljutine uuendus. Alles paar sajandit tagasi oli päevaaeg ja ööaeg, mis võib-olla olid jaotatud hommikuks, pärastlõunaks, õhtuks ja uneajaks. Piibli aja põllumajandusrütmis elavad inimesed võisid võtta terve nädala pulmade jaoks ja nad tegid seda. Mitte et neil poleks olnud sel nädalal palju tööd teha, vaid nagu vana tarkusesõna ütleb: „Tegevusala vaheldus on sama hea kui puhkus.“

Kui Jumal on meie hetkede keskpunktis, hoiab Ta meid oma tahte keskmes. Ta aitab meil olla arukad ning anda oma aega heldelt ja arvestust pidamata, kuid samas anda Talle ka oma südame esimene ja viimane pühendumus ning endale puhkus ja rahu, mida vajame tõhus olemiseks.

Ära varasta, ka mitte iseendalt!

Aja Jumal, kes Sa annad tööd ja puhkust, rahu ja usinust, hoia mind palun tasakaalus! Ma soovin anda oma aega heldelt, ilma et ma ise tunneks või paneks teise inimese tundma, nagu oleks aeg normeeritud. Kuid ma soovin olla valvas ka ületöötamise, stressi ja läbipõlemise suhtes. Palun jää minu elu keskpunkti ja aita mul olla Sinu tahte sees!

Jaga Facebookis