Koos vilja kandes

Avaldatud 9.11.2019, rubriik Päeva sõna

Seepärast ei ole ka meie … lakanud teie eest palvetamast ega palumast, et teid täidetaks tema tahtmise tundmisega kogu tarkuses ja vaimulikus mõistmises, et te käiksite Issanda vääriliselt talle kõigiti meeldida püüdes, kandes vilja igasuguses heas töös ja kasvades Jumala tundmises ning saaksite vägevaks kogu väega tema kirkuse tugevust mööda kõigeks püsivuseks ja pikaks meeleks, rõõmuga tänades Isa. Kiri koloslastele 1:9−12

Põhiline uskumus nr 11: „Kasvamine Kristuses: … tulles kokku jumalateenistusteks ning osaledes koguduse misjonis. Pühendudes meid ümbritsevate inimeste armastuses teenimisele ning Tema Päästest tunnistamisele, muudab Tema pidev kohalolu Püha Vaimu läbi iga hetke ja iga töö vaimulikuks kogemuseks.“

Kiri koloslastele on üks parimaid raamatuid, kust lugeda selle kohta, kuidas kogudus koos töötab ja elab. Ülal valitud teksti võib võtta üksikisiku kohta ja muidugi võid võtta need palvesoovid enda kohta kehtivana. Kuid kontekstis räägib Paulus kogu Kolossa kogudusega ning tänane osa üheteistkümnendast põhilisest uskumusest on samuti sellest. Kõigepealt räägitakse, kuidas Jeesuse võit pimeduse jõudude üle annab meile võidu, rahu ja kindlustunde, seejärel on teemaks isiklik palve, piibliuurimine ja mõtisklus. Nüüd kõneldakse kogunemisest ja koos tegutsemisest.

Tõde on, et välja arvatud kitsalt defineeritavad meetodid, nagu näiteks evangeelsete koosolekute seeriad või seminarid, on meie kogudused suurel määral kaotanud selle koos tegutsemise ja elamise tunnetuse, mis oli varakristlikul kogudusel. Me käime koos, see on tõsi. Me tuleme kokku, et Piibit uurida, jagada ja kiita. Me palvetame üksteise eest. Aga kui palju me tegelikult näeme üksteise elu nädala sees? Kas me tõesti tegutseme koos regulaarselt?

Maailm on tänapäeval väga teistsugune ja on asju, milles see peab muutuma. Me ei saa keerata aega tagasi esimesse või teise sajandisse ja ilmselt see ei meeldiks meile, isegi kui see võimalik oleks.

Kuid me saame leida ja peame leidma uusi võimalusi, kuidas olla koos sügavamalt ja täielikumalt kui vaid kord nädalas kirikupingis. Kui sa kuulud kogudusse, mis on tõepoolest perekond, täna Jumalat ja leia mooduseid, kuidas seda õnnistust jagada. Kui tunned, et sinu kohalikul kogudusel oleks vaja abi suurema ühtsuse saavutamiseks siis võib-olla on sul mõni idee. Uute asjadega väljatulemine on enamasti noorte rida. Need asjad, mis paistavad praegu vanad, olid uued kunagi siis, kui nende väljapakkujad ise olid noored. Need meetodid on toiminud hästi ning on miljoneid Jumala juurde toonud.

Nüüd on sinu kord! Missugused on mõned sinu ideed?

Kogunemise Jumal, too meid kokku. Ma tean mõnda inimest, kellega on meil kahesuunaline jagav suhe. Samuti tean teisi, kes tunnevad end võib-olla väljajäetuna, koguni hüljatuna. Mõnikord tunnen ma ka ise nii. Aita mul leida uusi võimalusi Sinu uueks tööks selle vana, vana loo jagamisel!

Jaga Facebookis