Joonadab (Issand on helde)

Avaldatud 10.7.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Taaveti venna Simea poeg. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Saamueli 13:1−22.

Mõtted tänaseks

Joonadabil oli väga kahtlase väärtusega roll draamas, kus peategelasteks olid Taaveti vanim poeg Amnon ja Taamar. Amnon oli armunud oma poolõesse Taamarisse. Ta otsis võimalust palee reeglitest mööda hiilida, sest Taamar oli „neitsi ja Amnoni silmis näis olevat võimatu temaga midagi teha“ (2. Saamueli 13:2). Amnon rääkis saladuse oma onupojale Joonadabile ja viimane käis välja plaani.

Joonadabi erilise ande suhtes on Piibli erinevates tõlgetes märkimisväärsed erinevused. Mõnes on öeldud, et Joonadab oli kogenud, teistes, et ta oli väga kaval või väga tark. Ilmselgelt oli Joonadabil lahendus igale keerulisele probleemile.

Joonadabi lahendus toimis tõepoolest, sest see tõi Taamari Amnoni magamistuppa. Ülejäänud lugu on teada. See on selge näide, et mitte igasugune kogemus ega tarkus või loota Jumala heakskiidule. Tõelisel tarkusel põhinev nõuanne on väga teistsugune.

Minu palve

Armastav Jumal, kes Sa tead kõike, palun meenuta mulle täna, et ma ei järgiks oma kavalaid trikke, vaid paluksin Sinult tõelist tarkust!

Jaga Facebookis