Otsi alati suuremat valgust

Avaldatud 11.4.2018, rubriik Päeva sõna

Ma pühendasin oma südame teadlikult otsima ja uurima kõike, mis taeva all sünnib. Koguja 1:13

Ükskõik missugused võivad olla inimkonna intellektuaalsed edusammud, ärgu keegi hetkekski arvaku, et ei ole vaja suurema valguse saamiseks Pühakirja põhjalikult ja pidevalt uurida. Meid on rahvana kutsutud isiklikult olema prohvetikuulutuste uurijad. Me peame tõsiselt valvama, et paneksime tähele iga valguskiirt, mille Jumal meile annab. Me peame kinni püüdma tõe esimese kuma ning palvemeelse uurimise kaudu on võimalik saada selgemat valgust, mida saame teistele viia.

Kui Jumala rahvas on muretu ja rahul oma praeguse valgustusega, võime olla kindlad, et Jumal ei kohtle neid heakskiitvalt. Tema tahe on, et nad peaksid kogu aeg liikuma edasi, et võtta vastu suuremat ja pidevalt kasvavat valgust, mis neile paistab. Koguduse praegune hoiak ei ole Jumalale meelepärane. Sisse on tunginud enesekindlus, mis on tekitanud tunde, et neil pole vaja rohkem tõde ega suuremat valgust. Me elame ajal, mil Saatan tegutseb meist paremal ja vasakul, meie ees ja taga, kuid rahvana ometi magame. Jumal soovib, et oleks kuulda hääl, mis ärataks Tema rahva tegudele.

Selle asemel et avada hing taevast valguskiiri vastu võtma, on mõned toiminud hoopis vastupidiselt. Trükisõnas ja kantslist on väljendatud Piibli inspireerituse kohta arvamusi, mida ei toeta Vaim ega Jumala Sõna. Kindel on see, et ükski inimene ega inimeste grupp ei tohi arendada nii olulisel teemal teooriaid, ilma et neid toetaks selge „Nii ütleb Issand“.

Ja kui inimesed, keda valdavad inimlikud nõrkused, kes on ümbritsevatest mõjudest suuremal või vähemal määral puudutatud, kellel on pärilikud ja omandatud kalduvused, mis ei tee neid kaugeltki arukaks ega anna taevalikku meelsust, hakkavad norima Jumala Sõna kallal ja otsustama selle üle, mis on jumalik ja mis inimlik, tegutsevad nad ilma Jumala heakskiiduta. Issand ei anna niisugusele tegevusele edu. Tagajärg on katastroofiline, nii neile, kes sellega tegelevad, kui ka neile, kes selle Jumalalt tulevana vastu võtavad. − „Testimonies for the Church“, 5. kd, lk 708, 709.

Jaga Facebookis