Liiga palju ristimisi

Avaldatud 11.4.2019, rubriik Päeva sõna

Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest. Johannese 15:13

Charles Fitch mitte üksnes ei jutlustanud ega teinud prohvetikuulutuste diagramme, vaid ta andis välja ka ajalehte. See ilmus Clevelandis ja sellega levitati kaks aastat head sõnumit Suure Järvistu piirkonnas. Leht kandis nimetust Second Advent of Christ (Kristuse teine tulek). Sellest oli palju abi nende inimeste usu juurde toomisel, kellel ei olnud võimalust kuulda üht paljudest kõnelejatest, kes sõnumit kuulutasid.

1844. aasta oktoobris, vahetult enne seda aega, mil usuti maailma lõppu tulevat, oli suur grupp usklikke, kes soovisid ristitud saada. Nii viis Fitch nad järve äärde ja ristis nad kõik, hoolimata sellest, et ilm oli külm.

Grupp inimesi, kes ei olnud veel otsustanud, jälgisid läheduses teisi vette minemas ja rõõmust särades välja tulemas, kuid ei suutnud ikkagi otsustada.

Fitch, kellel oli märg, külm ja ebamugav, asus kodu poole minema. Poolel teel kuulis ta hüüdu. Talle jooksis järele grupp inimesi − need, kes ei olnud otsustanud. „Risti ka meid! Me usume!“

Niisiis pöördus Fitch tagasi ja ristis ka kõik need inimesed, seejärel hakkas taas koju minema. Veel kolmas grupp tuli teda otsima! Ta ristis ka kõik need. Ta külmetus ja jäi haigeks, kuid sõitis sellegipoolest järgmisel päeval külmas tuules mitu miili kokkusaamisele. Külmetushaigusega tuli raske palavik ning pärast mõnda aega vaevlemist suri Fitch 14. oktoobril.

Seega ei elanud Fitch ise nii kaua, et näha suurt pettumust. Ta suri sõnadega: „Ma usun Jumala tõotustesse.“

Ja mõelda vaid, kui Ta avab silmad, siis tuleb pilvedel Jeesus! Charles Fitch arvab ilmselt esialgu, et möödunud on vaid paar nädalat. Kujutle tema üllatust, kui talle tegelikkust selgitatakse.

Ustavuse Jumal, tänan Sind Charles Fitchi ja teiste temasuguste usu ja julguse eest! Aita mul olla teiste heaolu ja Sinu töö nimel sama ennastohverdav!

Jaga Facebookis