Paulus (väike)

Avaldatud 11.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Algselt nimega Saulus; pärit Tarsosest; õppis Gamalieli juures; kiusas taga kristlasi ja pöördus Damaskuse teel; sai silmapaistvaks apostliks ja paljude Uue Testamendi osade autoriks. Tahad rohkem teada? Loe: Apostlite teod 9:1−31; 13:1−28:31; 2. Kiri korintlastele 11:21−33; Kiri filiplstele 3:5−7.

Mõtted tänaseks

Kui Saulusest sai apostel, muudeti tema nimi Pauluseks. Sellest hetkest peale oli tema elu pühendatud evangeeliumi sõnumi kuulutamisele. Enda mugavuse pärast muretsemata ja paljude ohtudega silmitsi seistes rändas ta läbi Väike-Aasia, Kreeka ja Itaalia, et rääkida inimestele elavast Jumalast, kellega ta oli isiklikult kohtunud. Ta ilmutas tohutu suurt paindlikkust − juutidega kohtudes kohanes ta nende kommete ja traditsioonidega, aga kui ta oli „paganatega“, tegi ta kõik võimaliku, et nad ta vastu võtaksid.

1. Kirjas korintlastele 9:22 kirjutas Paulus: „Nõrkadele ma olen saanud nõrgaks, et võita nõrku. Ma olen kõigile saanud kõigeks, et igal juhul mõned päästa.“ Kas Paulus oli lihtsalt oportunist või pragmatist? Ei, tema suhtumine põhines sügaval armastusel ja murel inimeste pärast, kellega ta kokku puutus. Jeesus tuli siia maailma ja sai üheks meist, Paulus soovis seda ülimat eeskuju järgida ja panna ennast nende inimeste nahka, kelleni ta üritas jõuda. Kui me tahame misjonitöös edu saavutada, siis on vaja sedasama põhilist suhtumist.

Minu palve

Palun Sind, taevane Isa, anna mulle valmisolek siseneda teiste inimeste maailma, et ma jõuaksin nendeni kuulutusega kõige efektiivsemal moel nende olukorras!

Jaga Facebookis