Anna Knight – täpsuslaskur

Avaldatud 12.6.2019, rubriik Päeva sõna

„Mina olen Jeesus, keda sa taga kiusad. Kuid tõuse püsti ja mine linna,

seal öeldakse sulle, mida sa pead tegema.“ Apostlite teod 9:5, 6

Nagu Saulus Tarsosest, nii oli ka Anna Knight tugev, otsusekindel ja arukas inimene. Oli ainult üks probleem – kumbki neist ei järginud Jumalat. Kuid Jumal teab, kuidas ka kangekaelsete inimestega kontakti saada, tänu Issandale!

Anna sündis Mississippi osariigis 1874. aastal. Tema ema oli ori ja isa oli ema valge tööandja. Tundub, et Anna oli algusest peale kalduvus vastu hakata. Ta oli tuliselt otsusekindel ja vapper. Tema elu oli sageli ohus, seepärast kandis ta kaasas revolvrit ja oli osav laskur.

Kuid Annal oli soov paremate asjade järele. Tema ema töötas usinalt ja säästis iga penni, et osta endale kaheksakümmend aakrit maad. Peale selle anti perele asundustaluna veel kaheksakümmend aakrit. Anna oli otsustanud lugema ja kirjutama õppida, kuigi tal ei lubatud koos valgete lastega koolis käia. Sõbrad laenasid talle raamatuid ja ta nägi kõvasti vaeva.

Temast sai innukas lugeja ja aja jooksul jõudsid tema kätte mõned tellitavad ajakirjad ja kataloogid. Ta sai endale isegi mõned kirjasõbrad. Üks neist oli seitsmenda päeva adventist, kes hakkas talle saatma nii kirju kui ka adventkirjandust. Anna hakkas hingamispäeva pidama ning pere arvas, et liiga rohke lugemine on ta peast segi ajanud.

Suure tööga teenisid Anna ja tema vend kahe peale ühe puuvillapaki. Anna kasutas oma osast saadud raha selleks, et minna Chattanoogasse teadmisi juurde saama. Seal viibis ta adventpere juures ja sai ka ristitud.

Kui ta läks koju ja keeldus hingamispäeval kündmast, kuid tegi oma parima, et selgitada emale, miks ta tahtis seda hoopis pühapäeval teha, oli ema maruvihane ning käskis tütrel sellest seitsmenda päeva narrusest loobuda või kodust ära minna.

Anna ei teadnud, mida teha, kuid ta palvetas tõsiselt ja uskus, et Jumal juhib.

Juht ja Kaitsja, Sinu käsi on nende kohal, kes on piinarikkas olukorras, kui peavad Sinu järgimiseks perega vastuollu minema. Sina tead, mis tunne see on, sest Sinu pere ei mõistnud Sind, kui Sa siin olid. Aita mul olla kaastundlik inimeste vastu, keda tean sellises olukorras olevat, ning õnnista ka mind, kui minul on niisuguseid probleeme! Aita mul austada Sind ja oma peret, isegi kui need kaks kohustust tunduvad vastuolus olevat!

Jaga Facebookis