Hoolitse nende eest, kes hoolitsesid sinu eest

Avaldatud 12.8.2019, rubriik Päeva sõna

Kinnitage nõrku käsi ja tehke tugevaks komistavad põlved! Öelge neile, kel rahutu süda: Olge kindlad, ärge kartke! Vaata, teie Jumal! Kättemaks tuleb, teie Jumala karistus; tema ise tuleb ja päästab teid. Jesaja 35:3, 4

Kuna meie ühiskonnas on eluiga aina pikem, siis hoolitsevad pered järjest enam vanemate inimeste eest. See võib olla tohutu koorem, kuid ka tohutu õnnistus, kui me kõik koos selle nimel vaeva näeme. Nõrga, võib-olla vaimselt segaduses oleva vanema inimese eest ööpäevaringne hoolitsemine on üks kõige raskemaid koormaid, mis võib olla. Kui see inimene on armastatud vanem, vanavanem või koguni abikaasa, lisandub hoolitsemise raskusele ka kurvastus kaaslase või äsja mainitud õpetuse ja tarkuse kaotamise pärast, millele on harjutud lootma.

Eakas inimene võib jõuda puntki, kus ta vajab sama pidevat ja ranget hoolitsust nagu väikelaps – teda tuleb toita, riietada, vannitada ja halva eest kaitsta −, kuid see on palju raskem, sest inimene on palju suurem kui mis tahes väikelaps.

Meie tänane tekst ei viita üksnes otseselt vanemate inimeste eest hoolitsemisele, kuid kahtlemata kehtib ka selle kohta. Jumal ütleb, et kui keegi meist on nõrk ja jõuetu või hirmul ja segaduses, siis peame üksteise jaoks olemas olema. Õigupoolest käib selle kohta ka Jeesuse jutlus lammastest ja kitsedest (Matteuse 25:31−46). Kui peame armsat vanemat inimest toitma või tema mähkmeid vahetama, siis teeme seda Jeesusele!

Kas sa tead kedagi, kellel on niisugune hoolitsemise koorem? Kas oskad leida võimalusi, kuidas aidata? Inimese juures istumine ja talle lugemine, temaga jalutamas käimine, kui ta suudab, või isegi majapidamis- või aiatööde tegemine oleks rohkem kui tänuväärt! Kui Jeesus ei tule enne, või kui tabab ootamatu haigus või õnnetus, võid ka sa ise sellist hoolitsust vajada. Kohtle seda inimest nii, nagu sa sooviksid, et sind sarnastes oludes koheldaks, ja sa saad Jeesusega lähedasemaks, kui sa oleks osanud ette kujutada.

Ära unusta, et surematute inglite vaatenurgast sureme me kõik lapseeas! 99-aastane vanaema ei oleks veeuputuseelsel ajal veel piisavalt vana, et lapsi saada. Ja kunagi on vanaema taas noor, klaasmere ääres. Oota seda päeva, kuid samal ajal toetagem üksteist.

Nõrkade käte ja komistavate põlvede Jumal, vahel tunnen ma, et see salm käib minu kohta. Sa oled sageli saatnud mulle lohutust ja abi, kui neid vajan. Palun näita mulle, kuidas saan teistele sama teha! Aita mul olla kannatlik ja armastavalt hoolitseda nende eest, kelle Sa oled minu hoolde usaldanud! Aita mul mõista, et kui puudutan nende nägu, puudutan Sind!

Jaga Facebookis