Peninna (rohkete juustega)

Avaldatud 13.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks Elkana kahest naisest. Teine naine oli Hanna, Saamueli ema. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Saamueli 1.

Mõtted tänaseks

Peninna lugu esimest korda lugedes võime tahta talle kaasa tunda. Nagu tol ajal kombeks, oli Elkanal rohkem kui üks naine. Peale Hanna oli veel Peninna ja nagu paljude mitmikabielude puhul, tekitas see ka siin armukadedusest mürgitatud kodu. Oli selge, et Elkana eelistas Hannat Peninnale. Seda oli näha näiteks siis, kui pere läks Siilo pühamusse iga-aastast ohvrit viima. Hanna sai ohvrist kaks korda nii palju liha, kui Elkana andis Peninnale, mis ahvatleb meid imestama, kuidas sai Elkana nii tundetu olla.

Asja tegi veel keerulisemaks see, et Peninna sai mitu last, kuid Hanna ei saanud kuidagi last, tähendab, kuni ime tema õnnetu olemise lõpetas. Peninna kasutas oma emadust ettekäändena pidevalt oma rivaali mõnitamiseks. 1. Saamueli 1:7 on kirjas, et ta „solvas“ Hannat. Hanna omakorda tundis, et tal on hea põhjus olla kade, sest Jumal oli „sulgenud tema lapsekoja“ (salm 5). Peninna jällegi ei suutnud leppida sellega, et pidi rahul olema teise kohaga Elkana südames.

Elkana ja tema kahe naise lugu on üks paljudest näidetest, et Eedeni ideaali (üks mees ja üks naine) unustamine on lõputu häda allikas. See näitab ka, kuidas võivad lähestikku elavad inimesed muuta üksteise elu peaaegu võimatuks. Ja see näitab, kui raske võib olla leppida tõsiasjaga, et asjad ei lähe elus alati nii, nagu olime lootnud. Selge on see, et armukadedus suudab kõik ainult hullemaks teha.

Minu palve

Taevane Isa, aita mul tõrjuda oma elust välja kõik armukadeduse tunded ja leppida, et asjad on sageli just nii, nagu nad on!

Jaga Facebookis