Kolm meest ja kolm inglit

Avaldatud 14.4.2019, rubriik Päeva sõna

Ja kui ka üksikust jagu saadakse, siis kaks panevad ometi vastu; ja kolmekordset lõnga ei kista katki nii kergesti. Koguja 4:12

1845. aasta kevadel korraldas Hiram Edson koosolekud, et arutleda uut taevase pühamu õpetust. Nii Joseph Bates kui ka James White kavatsesid osaleda, kuid viimasel hetkel kutsuti White matusele ja ta ei saanud koosolekutele minna.

Kui Bates koosolekule jõudis, ei teadnud Edson, et ta on vaimulik, kuid viisakusest palus teda soovi korral koosolekut juhtima.

Asi oli nii, et Joseph Bates, kellest varsti rohkem teada saame, oli äsja vastu võtnud seitsmenda päeva hingamispäeva, kuid James White mitte. Kui Edson palus Batesi koosolekut juhtima, võttis Bates taskust brošüüri hingamispäeva kohta ja hakkas lugema.

Edson ei suutnud oma kõrvu uskuda. Pühamu teemat uurides oli talle tegelikult jäänud mulje, et seitsmes päev on tõeline hingamispäev, kuid ta ei olnud konkreetselt mõistnud, et seda tuleks ikka veel pidada. Nüüd oli tema kodus mees, kes luges selle püha päeva kohta kõige veenvamaid asju ning seda, kuidas Jumal ütles, et see on märk igavesest ajast igavesti.

Edson suutis vaevu lugemise lõpuni paigal istuda. Kohe kui Bates lõpetas, kargas Edson püsti ja hüüdis: „Vend Bates, see on valgus ja tõde! Seitsmes päev on hingamispäev ja ma kavatsed seda koos sinuga pidada!“

See moodustas aluse hingamispäevatõe, kohtu ja pühamu seosele. Kui White’id ühinesid samuti hingamispäeva pidamisega, siis järgmisel sügisel need kolm meest, Bates, Edson ja White, kes kõik olid kuulutanud mõne aasta esimese kahe ingli sõnumit, hakkasid ühiselt kõigi kolme ingli sõnumit kuulutama.

Tuum, millest pidi saama seitsmenda päeva adventkogudus, oli nüüd olemas, kuigi keegi ei tundnud seda veel ära.

Välja arvatud Jumal.

Osav Juht kulisside taga, küllap Sa naeratad, kui näed meid ringi tormamas ja välja nuputamas neid tõdesid, mille sa Piiblisse sadu aastaid enne meid panid. Kas Sul on veel aardeid mulle avastamiseks? Aita mul püsivalt kaevuda Piiblisse, kuni leian need ise üles! Ma luban, et pean neid väärtuslikumaks kui ükskõik missugust hulka kulda, kalliskive või hõbedamaaki!

Jaga Facebookis