Avalik teenistus nõuab ranget laitmatust

Avaldatud 14.6.2018, rubriik Päeva sõna

Ei sünni kuningail juua veini ega vürstidel himustada vägijooki, et nad juues ei unustaks seadust ega väänaks kõigi vaeste õigust. Õpetussõnad 31:4, 5

Mõõdutundetuid inimesi ei tohiks hääletuse teel vastutusrikkasse ametisse määrata. Nende mõju rikub teisi ja sellega kaasneb kaalukas vastutus. Kuna aju ja närvid on tubaka tõttu uimastatud ja stiimulitest on tehtud olemuse seadus, siis järgneb nende otsese mõju kadumisele kokkuvarisemine. Sageli on inimelu kriitilises seisus ning vastutusrikastel positsioonidel olevate isikute otsusest sõltub elu ja vabadus või orjus ja meeleheide. Kui oluline on, et kõik, kes neis asjus osalevad, oleksid usaldusväärsust tõestanud, oleksid iseõppijad, ausad ja tõemeelsed, kõigutamatult laitmatud, põlgaksid altkäemaksu ning ei lubaks era­poolikusel või eelarvamusel oma otsustusvõimet või veendumust õiguses kõrvale kallutada.

Nii ütleb Issand: „Ära vääna su juures oleva vaese õigust tema riiuasjas! Pettusasjast hoia eemale; ja sa ei tohi tappa süütut ega õiget, sest mina ei mõista õigeks ühtki õelat! Ära võta meelehead, sest meelehea pimestab nägijaid ja teeb õigete asjad segaseks!“ [2. Moosese 23:6−8] − The Signs of the Times, 8. juuli 1880.

Ainult rangelt mõõdukaid ja ausameelseid inimesi tohiks seadusandlikesse kogudesse lubada ja meie kohtu eesistujateks valida. Omand, kuulsus ja isegi elu ei ole väljaspool ohtu, kui otsustama lastakse need, kes on mõõdutundetud ja ebamoraalsed. Kui palju süütuid inimesi on surma mõistetud ja kui palju enam on neid, kellelt on kogu maine vara röövitud alkoholi tarvitavate vandekohtunike, advokaatide, tunnistajate ja isegi kohtunike tõttu! ...

Vaja on niisuguseid inimesi nagu Taaniel − inimesi, kes on ennast­salgavad ja julgevad olla radikaalsed karskuse propageerijad. Veendugu iga kristlane, et tema eeskuju ja mõju oleks reformi poolel. Olgu evangeeliumitöölised ustavad inimesi õpetama ja hoiatama. Pidagu kõik meeles, et meie õnn kahes maailmas sõltub ühe õigest täiustamisest. − The Signs of the Times, 11. veebruar 1886.

Jaga Facebookis