Uus vein

Avaldatud 14.12.2019, rubriik Päeva sõna

Ja kolmandal päeval olid pulmad Galilea Kaanas ja Jeesuse ema oli seal. … Jeesus ütles neile: „Täitke anumad veega!“ Ja nad täitsid need ääretasa. Johannese 2:1, 7

Põhiline uskumus nr 23: „Abielu ja perekond: abielulahutuse kohta õpetas Jeesus, et inimene, kes lahutab end abikaasast muidu kui hooruse pärast ja abiellub teisega, rikub abielu. Kuigi mõned perekondlikud suhted võivad olla mitte kõige paremad, võivad abikaasad, kes pühendavad end täielikult teineteisele Kristuses, saavutada Püha Vaimu juhtimisel ja koguduse toetusel armastava ühtsuse. Jumal õnnistab perekonda ja soovib, et selle liikmed aitaksid üksteist täieliku küpsuse saavutamise teel.“

Jeesus kinnitas, et Jumalale meeldivad pulmad. Ta tegi oma esimese imeteo pulmas, kuigi tekst vihjab, et Tal ei olnud see tegelikult veel plaanis (salm 4). Selle põhilise uskumuse teine osa räägib, kuidas saada purunenud maailmas reaalsusega hakkama. Sellest imeteo loost saab ebatavalise nüansi, mis võib anda meile uue arusaama valusa reaalsusega toimetulekul.

Esiteks saab pulmas mahl otsa. Ka meie abielus juhtub seda vahel. Pole enam vürtsi ega särtsakust. Mõned inimesed arvavad, et see tähendab, et armastus on läbi ja jooksevad minema, et leida uus erutav „armastus“. Teised arvavad, et see on uus reaalsus, küps armastus ei ole nii isuäratav ja erutav kui värske armastus. Nad võivad rahuneda ja leppida üksluise eksistentsiga. Paarid võivad teha ka igasuguseid asju, kui üritavad oma abielu vürtsitada, elu tagasi saada. Aga kas me oleme proovinud lähenemisviisi: „Mida iganes tema teile ütleb, seda tehke!“?

Võtke tühjad anumad, mis on teil juba olemas. Täitke need Elava Veega. Ma tean, see on lihtsalt vesi, kuidas saab see aidata? See nõuab tööd. Hulganisti Kaevu ääres käimist. Palju rasket tõstmist. Rohkelt veepritsmeid. Suurt muretsemist, et see kõik on raisatud pingutus.

Kui anumad on „ääretasa“ täis, jooge. Ja olge valmis üllatuma.

Nagu pulmavanem hüüatas: „See on isegi parem vein, kui see, mis oli alguses!“, nii ütlevad ka abielupaarid, kes on selle protsessi koos Jeesusega läbi teinud, et nende abielu on nüüd parem, kui nad olid kunagi lootnud.

Imetegija, ma tean, et Sina oled ikka sama. Ükskõik kas ma ise olen keerulises abielus või on seda mõni mu tuttav, aita meil kõigil teha seda tööd koos ja üksteist selleks julgustada! Ma tean, et Sina suudad ikka veel üksmeelt luua. Ma palun, et Sa seda teeksid!

Jaga Facebookis