Abija (Issand on mu isa)

Avaldatud 15.1.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Saamueli teine poeg; isa määras ta kohtumõistjaks; oli kahjuks paheline. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Saamueli 8:1−9.

Mõtted tänaseks

Saamuel elas ja tegutses kohtumõistjate ajalt kuningate ajale ülemineku perioodil. Ka Saamuelit ennast liigitatakse sageli kohtumõistjate hulka. Ta oli hea mees, kuid ta ei suutnud vastu panna kiusatusele kasutada oma positsiooni poegadele silmapaistva ameti kindlustamiseks. Selline teguviis on läbi aastate tekitanud loendamatul hulgal probleeme. Pelk fakt, et keegi on kellegi poeg või tütar, ei tähenda automaatselt, et see inimene sobib vääriliseks järglaseks või tal on asjatundlikkus konkreetse ametikoha jaoks.

Saamueli pojad Joel ja Abija said Iisraeli kohtumõistjateks. Nad võisid mõnes asjas mõistlikult toimida, kuid Piibli jutustus ei räägi meile sellest. Kuuleme ainult seda, et nad „ajasid kasu taga ja võtsid meelehead“. Ja nii jäävad nad ajaloo annaalidesse kui õiguseväänajad.

Kuidas tahad sina meelde jääda? Kas inimesena, kes ei muretsenud liialt tõe rääkimise pärast? Inimesena, kes oli valmis valet eirama, kui see tõi kasu? Või inimesena, kes oli täiesti aus ja keda võis alati usaldada? See ei sõltu geenidest, juhusest ega asjaoludest. See on valiku küsimus. Abija ja tema vend otsustasid anda eesõiguse oma huvidele. Missugune on sinu valik?

Minu palve

Issand, selles maailmas, kus ebaausus ja pahelisus on ohjeldamatud, soovin mina olla aus inimene ja selleks ka jääda! Palun aita mind selles!

Jaga Facebookis