Pootifar (see, kellele päikesejumal Ra on andnud)

Avaldatud 15.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Egiptuse vaarao ihukaitseväe pealik; ostis Joosepi midjanlaste käest orjaks. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 37:36; 39:1−20.

Mõtted tänaseks

See oli juhtum, mida me tänapäeval nimetaks „seksuaalseks ahistamiseks“. Joosepi isanda Pootifari naine tahtis Joosepiga seksida. Kiusatus oli lihtsast kaugel. Ta oli Pootifari naine ja majaemand ning oli harjunud oma tahtmist saama. Joosepil oli üsna riskantne tema tahtmisest keelduda. Kuid ta tegi seda, sest soovis jääda oma põhimõtetele ustavaks. Muidugimõista on selge, et Pootifar vihastas, kui tema naine rääkis, et „heebrea sulane, kelle sa oled meie juurde toonud“ üritas teda vägistada (1. Moosese 39:17) ning ilmselt ei olnud imelik, et ta uskus oma naise versiooni juhtunust.

Või kas oleks Pootifar pidanud teistmoodi reageerima? Kas ta pidi Joosepi kohe panema „vangihoonesse, sinna paika, kus kuninga vange kinni peeti“ (salm 20)? Kas Pootifar ei olnud märganud, kui eriline see ori oli? „Issand oli Joosepiga ja tema oli mees, kellel kõik asjad korda läksid.“ (salm 2) Sellepärast Pootifar „pani tema oma koja üle, ja kõik, mis tal oli, ta andis tema kätte. Ja sellest ajast peale, kui ta oli pannud tema oma koja üle, ja kõige üle, mis tal oli, Issand õnnistas egiptlase koda Joosepi pärast, ja Issanda õnnistus oli kõigega, mis tal oli kojas ja väljal“ (salmid 4, 5). Kas see ei oleks pidanud olema piisav põhjus Pootifarile anda Joosepile kahtlemise eelis ja kuulata ära ka Joosepi versioon loost?

Minu palve

Palun aita, Issand, et ma ei oleks valmis kohut mõistma enne, kui olen ära kuulanud mitmed versioonid juhtunust!

Jaga Facebookis