Valitsuse vahetus

Avaldatud 15.12.2017, rubriik Päeva sõna

Seitsmes ingel puhus pasunat, ja taevas kostsid valjud hääled: „Maailma kuningriik on saanud meie Issanda ja tema Kristuse omaks ning tema valitseb kuningana igavesest ajast igavesti.“ Need kakskümmend neli vanemat, kes istusid Jumala ees oma troonidel, heitsid silmili maha ning kummardasid Jumalat, hüüdes: „Me täname sind, Issand, Kõigeväeline Jumal, kes oled ja kes olid, et sa oled võtnud oma suure väe ning hakanud valitsema kuningana! Paganad on vihastanud, aga nüüd on sinu viha tulnud ning on tulnud aeg mõista kohut surnute üle ning anda kätte palk prohvetitele, su sulastele, ning pühadele ning neile, kes kardavad su nime, väikestele ja suurtele, ning hävitada need, kes hävitavad ilmamaad.“ Ilmutuse 11:15−18

Kui seitsmes ingel puhub pasunat, jõuab Ilmutusraamatus kirjeldatud seitsme pasuna sündmuste ahel haripunkti ja maa ajalugu kiirustab lõpu poole.

See on võimuvahetuse aeg. Üks Piibli prohvetikuulutuste võtmesõnu on valitsus. See kehtib eriti Taanieli 7. peatüki kohta, kus kuulutatakse ette aeg, mil valitsus võetakse kuradilt ja tema tööriistadelt ära (salm 26) ja antakse Kristusele (salm 14). Ja „tema valitsus on igavene valitsus, mis ei lakka, ja tema kuningriik ei hukku“ (salm 14).

Taanieli ja Ilmutusraamatu prohvetikuulutuste tulipunkt on valitsus. See keerleb küsimuse ümber, kes valitseb. Nii kujutab Taanieli 7. peatüki suur panoraam (ja selle paralleelid mõlemas apokalüptilises raamatus) maiste valitsejate järjestust, kaasa arvatud Babüloonia, Pärsia, Kreeka, Rooma ja see võim, mis suurustab, püüab muuta Jumala seadust ja kiusab taga Jumala rahvast läbi kristliku ajaloo (salm 25).

Kuid need maised valitsejad olid üksnes Saatana fassaad. Tema püüab kontrollida maailma sündmusi kulisside tagant. See oli kurat ise, kes võttis endale selle maailma valitsuse. Paulus viitas sellele reaalsusele, kui rääkis „pimeduse maailma valitsejatest“ (Ef 6:12) ja „vürstist, kellel on meelevald õhus“ (Ef 2:2).

Jumal on lubanud pimedusejõududel maad valitseda oma põhimõtteid kasutades. Ja inimajalugu demonstreerib selle valitsuse hävituslikkust. Lõpukohus ei toimu üksnes inimeste, vaid ka Jumala ja Tema õigluse üle.

Jumal lubab ajalool lõpuni jätkuda, kuni kahe kuningriigi põhimõtted on taevavägedele nähtavad. Ja siis võtab Jeesus inglihulkade heakskiidu saatel tagasi oma õigusjärgse koha meie maailma tegeliku vürstina.

Jaga Facebookis