Üks päev

Avaldatud 15.12.2019, rubriik Päeva sõna

Kinnita neid oma lastele kõvasti ja kõnele neist kojas istudes ja teed käies, magama heites ja üles tõustes! 5. Moosese 6:7

Põhiline uskumus nr 23: „Abielu ja perekond: vanemad peavad kasvatama oma lapsi armastama Issandat ja kuuletuma Temale. Oma eeskuju ja sõnaga peavad nad õpetama neile, et Kristus on armastav distsipliininõudja − alati õrn ja hoolitsev −, kes soovib, et neist saaksid Tema ihu liikmed, kes moodustavad Jumala perekonna. Perekondliku ühtekuuluvuse suurenemine on üks viimse evangeeliumikuulutuse märkidest.“

Igal hommikul äratavad vanemad Jessica suudluse ja naeratusega. Jessica veeretab end voodist välja, palvetab koos vanematega, tänab Jumalat uue päeva eest ja palub Tal seda õnnistada.

Hommikusöögilauas laulava nad rõõmsa kiituslaulu ning sundimatult tekib vestlus mitmesugustest puu- ja teraviljadest, mille Jumal on loonud ja mis on palju rõõmu toonud.

Koolis satub Jessica oma sõbraga vaidlusse. Õpetaja paneb käe mõlema ümber ja kuulab tähelepanelikult nende mure ära. Seejärel ta palvetab nendega koos ja aitab leida võimalusi lahkarvamustest üle saada.

Pärast kooli aitab keegi Jessical täita oma kohustused koolitöös, oma toas ja oma papagoiga. Tema tööd kiidetakse ja tema tehtud joonistus pannakse külmikule.

Enne magamaminekut on Jessical isaga kõdistamissõda ja Jessica võidab. Seejärel istub Jessica isa süles, ema loeb Piiblit ja nad laulavad veel mõne Jessica lemmiklaulu.

Viimane asi, mida Jessica uinudes mäletab, on taas vanematega palvele põlvitamine, Jumala tänamine päeva eest ja rahuliku puhkuse palumine enne järgmist päeva.

Tõenäoliselt ei satu Jessica statistika hulka tulevikus aset leidvas uuringus selle kohta, miks noored kogudusest lahkuvad. Aga kui siiski satub, siis jätkavad tema vanemad palvetamist ja püüavad olla talle õnnistuseks kõigil loomingulistel võimalustel, mida nad välja mõelda oskavad, nad ei kritiseeri ega mõista kunagi hukka.

Liiga „täiuslik“? Võib-olla. Aga võib-olla on Jumal ikka veel Imetegija.

Suur Kolm Ühes, kes Sa lõid alguses perekonna, ükski perekond, keda mina tean, ei ela päris selles ideaalis. Kuid ma soovin proovida. Tänan Sind heade päevad eest ja palun andeks mitte nii heade eest! Palun kasvata meid koos! Aita meeles pidada, et kiiret lahendust ei ole, ainult väikesed sõnad ja puudutused, mida korratakse siis, kui kõnnime, istume, lamame! Õnnistagu Jumal meie perekondi!

Jaga Facebookis