Abimelek (mu isa on kuningas)

Avaldatud 16.1.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Vilistite kuningas Aabrahami ajal. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 20.

Mõtted tänaseks

Paljud Piibli jutustused on heade ja halbade inimeste vahelisest võitlusest. Kuid Aabrahami ja Abimeleki loos on asjad veidi keerulisemad. Aabraham ei ole hea igas mõttes. Ta valetab oma naise perekonnaseisu kohta ja väidab, et Saara on tema õde. Kui Abimelek oli Saara ilust võlutud – nagu Aabraham oli ette aimanud −, oleks Aabraham võinud jääda ohust eemale.

Abimelek on vilist ja üldiselt räägitakse Piiblis vilistitest üsna negatiivselt. Ent Abimelek ei ole julm südametunnistuseta diktaator. Ta kuulab isegi Iisraeli Jumalat, kui see Jumal hoiatab teda, et juhtub midagi väga tõsist, kui ta tõesti võtab Saara endale naiseks. Abimelek võtab väga tõsiselt taevast ähvardust, et kõik naised tema palees jäävad viljatuks.

Abimelek tahab väga teha kõike, mis tema võimuses, et olukorda parandada. Saara saadetakse kahjustamata Aabrahami juurde tagasi, kes üllataval kombel saab ohtralt kingitusi. Siis näitab ka Aabraham oma head poolt. Ta palvetab Abimeleki pärast. Jumal kuuleb tema palvet ja võtab ära karistuse, mis muutis kõik Abimeleki majapidamise naised viljatuks.

Abimeleki ja Aabrahami lugu õpetab, et nii usklikel kui ka uskmatutel on oma head ja ka kahtlased küljed. See tähendab, et iga inimene vajab hädasti Jumala armu ja andestust.

Minu palve

Kõikvõimas Jumal, aita mul olla täielikult aus ja mõista kogu aeg, et ma vajan pidevalt Sinu andestust!

Jaga Facebookis