H. M. S. Richards – uus maailm

Avaldatud 16.6.2019, rubriik Päeva sõna

Ja seda Kuningriigi evangeeliumi kuulutatakse kogu ilmamaale, tunnistuseks kõigile rahvastele, ja siis tuleb lõpp. Matteuse 24:14

20. sajandi edenedes muutus elutempo aina kiiremaks ja kiiremaks. Maailm oli asunud sõtta, et „lõpetada kõik sõjad“, kuid see sõda ei saavutanud muidugi seda eesmärki. Terve põlvkond noori mehi oli surma või haavata saanud ning need, kes olid ellu jäänud, vajusid koos igas vanuses ja mõlemast soost inimestega masendusse ja tühisuse tundesse.

Jumala armu ja Jeesuse peatse tuleku sõnum muutus olulisemaks kui eales varem ning kuulutuse levitamisel oli abiks uus tehnoloogia.

1919. aastal lõpetas Washingtoni misjonikolledži (praegu Washingtoni adventülikool) noormees, kellel oli pikk nimi − Harold Marshall Sylvester Richards. Ta töötas evangelistina ning tema kõnemaneer äratas huvi ja kütkestas rahvahulki.

Ta tegi ühe uue eksperimendi. Ta mõtles, et mis oleks, kui ta trükireklaami, lendlehtede ja isiklike kutsete asemel ostaks raadioreklaami. Tal olid oma koosolekuteseeria jaoks raadioreklaamid ja need mõjusid üsna hästi. Tegelikult köitis juba see iseenesest tähelepanu.

1929. aastal hakkas Richards tegema Los Angeleses regulaarseid raadiosaateid – omaette evangeeliumitööd. Inimesed said kuulata oma kodu eraldatuses ja ise otsustada, ilma et oleks pidanud tundma avaliku koosoleku või poodiumile kutsumise survet.

Richards nimetas selle „eetri pühamuks“ ja see oli nii edukas, et viimaks kasvas sellest välja kaks saadet, üks iganädalane ja teine igapäevane.

1937. aastaks oli Richardsi raadiosaateid kuulda Don Lee Broadcasting Systemi mitme jaama võrgus.

Jumal oli alles alustamas.

Raadiolainete Jumal, me oleme alati imestanud, kuidas peaks see „Kuningriigi evangeelium“ jõudma kogu maailmani. Tänapäeval on mul muidugi juurdepääs sellistele asjadele, millest Richards ei osanud unistadagi. Aita mul kasutada neid hästi ja Sinu heaks!

Jaga Facebookis