Eehud (liit)

Avaldatud 18.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Kohtumõistja, kes tappis Moabi kuninga. Tahad rohkem teada? Loe: Kohtumõistjate 3:12−20.

Mõtted tänaseks

Kavala plaani abil suutis kohtumõistja Eehud kõrvaldada Moabi kuningas Egloni. See lugu näitab, et paljusid noil ammustel aegadel toimunud asju kergendasid silmapaistmatud sündmused. See selgitab, kuidas Eehud sai üsna lihtsalt tungida oma vaenlase paleesse. Kuid lugu mainib ka igasuguseid väga inimlikke üksikasju. Näiteks saame teada, et Eglon oli tõsiselt ülekaaluline. Samuti kuuleme, et teda rünnati hügieenitoimingu ajal.

Eehudit kirjeldatakse kui vasakukäelist, mis näiliselt on nii vähetähtis detail, et seda ei tasuks mainida. Kuid lähemal uurimisel muutub see loogiliseks. Paremakäelised inimesed peidaksid oma mõõka või pistoda kiiremaks kättesaamiseks keha vasakul küljel. Eehud tõmbas valvurid haneks sellega, et tõmbas relva välja paremalt poolt ja kasutas kuninga torkamiseks vasakut kätt − see kõik kujutab teda kui reaalset, luust ja lihast inimest.

Piibli mehed ja naised olid samasugused inimesed nagu meie. See on üks aspekt Piibli kirjutamisel, mis toob Jumala Sõna meile lähemale. Jumal soovib olla seotud luust ja lihast inimestega – nii siis kui ka praegu. Ta puudutab tavalisi inimesi, kõigi nende iseärasustega ja kõigis olukordades − sageli imelikes −, millest inimesed end leiavad. Ja ükskõik, kas oleme paremakäelised või vasakukäelised, Jumala käsi suudab meid juhtida, kui lubame Tal seda teha.

Minu palve

Issand, sa tunned mind kõigi mu eriomaduste ja harjumustega. Tänan Sind, et ma võin tulla Sinu juurde just sellisena, nagu ma olen, ning paluda Sinu juhtimist!

Jaga Facebookis