Väikesed talendid on väärtuslikud ja võivad suureneda

Avaldatud 19.3.2018, rubriik Päeva sõna

Tarkade sõnad on otsekui astlad ja nende kogumik sissetaotud naelte sarnane. Need on antud ühe ja sama Karjase poolt. Koguja 12:11

Ajagu äriinimesed äriasju nii ausalt, et see austab nende Issandat. Võtku nad usk kaasa kõigesse, mida teevad, ning ilmutagu teistele Kristuse meelsust. Olgu mehaanik hoolikas ja ustav Tema esindaja, kes tegi tööd Juuda linnade tagasihoidlikel eluradadel. Töötagu igaüks, kes nimetab Kristuse nime, nii, et teised võiksid nende häid tegusid nähes tunda ajendit austada Loojat ja Lunastajat. „Mida te iial teete, seda tehke kogu hingest, nõnda nagu Issandale.“ [Kiri koloslastele 3:23] Olgu teie pidev mõte Kristuse kuningriigi ülesehitamine ning olgu iga pingutus selle eesmärgi poole suunatud.

Need, keda on õnnistatud suuremate talentidega, ei tohi alahinnata nende teenistuse väärtust, kes on neist vähem andekad. Ka kõige väiksema ülesande on andnud Jumal. Hoolikal kasutamisel saab üks talent Jumala õnnistusega kahekordseks ning kaks Kristuse teenimisel kasutatud talenti kasvavad neljaks. Nii võib kasvada kõige tagasihoidlikuma tööriista jõud ja kasulikkus. Taeva Jumal näeb ja hindab innukat sihikindlust ja ennastsalgavaid pingutusi ning võtab need vastu. „Vaadake ette, et te ühtainustki neist pisikestest ei põlgaks.“ [Matteuse 18:10] Ainult Jumal oskab hinnata nende teenistuse väärtust ja näeb nende kaugeleulatuvat mõju, kes töötavad oma Looja au nimel.

Me peame oma võimalusi kõige paremal viisil ära kasutama ning püüdma saada Jumala heakskiitu. Jumal võtab meie parimad pingutused vastu, kuid ärgu keegi kujutagu ette, et Jumal on rahul asjatundmatuse ja suutmatusega siis, kui kingitud eesõigusi sobivalt ära kasutades võiks teenistus olla parem. Me ei tohi põlata väikeste asjade aega, vaid peame usina hoolikuse ja püsivusega panema väikesed võimalused ja talendid teenima meie edenemist Jumala-sarnases elus ning laskma neil õhutada end arukamale ja paremale teenimisele. − The Review and Herald, 1. mai 1888.

Jaga Facebookis