Eelija (Issand on mu Jumal)

Avaldatud 20.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Prohvet Ahabi (valitses aastatel 873−852 eKr) ja Iisebeli ajal; seisis vastu Baali kultusele. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Kuningate 17−19; 2. Kuningate 2:1−18.

Mõtted tänaseks

Pika näljahäda ajal saatis Jumal oma sulase Eelija lesknaise juurde Siidoni lähedale Sareptasse. Eelija palus talt veidi vett ja tükikest leiba. Kuid vaesel naisel ei olnud järel midagi, mida ära anda. Tal oli ainult väike õlijääk ja peotäis jahu − piisavalt, et teha endale ja oma pojale väike leivapäts. Pärast seda olid tema ja ta poeg näljasurma mõistetud. Eelija pani tema usu proovile. Ta palus naisel küpsetada leiba ja jagada seda temaga. Ta lubas, et Jumal teeb naise heaks imeteo. Nii kaua kuni kestab näljahäda, pidid õli- ja jahuvarud mingil imelisel kombel pidevalt täienema.

Naine ilmutas uskumatult tugevat usku. Ta tegi, mida jumalamees palus, ja uskus, et Issand peab oma lubadust. Kuid ärgem unustagem, et ka Eelija usk pandi tõsiselt proovile. Kindlasti oli kohutavalt raske paluda sellel vaesel naisel anda talle viimane pisike toiduhulk, mis tal veel oli, ja uskuda, et Jumal tõepoolest teeb nii, nagu Eelija oli naisele öelnud. Iga uus päev nõudis Eelijalt usku, kui ta jagas naise ja tema pojaga viimast toitu. Andmine on sageli raske, kuid selle vastuvõtmine, mida sa tead, et teine ei suuda anda, võib olla veelgi ebamugavam, ometi võib see tuua tõelised õnnistused nii andjale kui ka vastuvõtjale.

Minu palve

Issand, kes Sa oled väga helde, aita mul anda, kui minult palutakse, kuid olla ka lahke vastuvõtja, kui teised minu peale mõtlevad, isegi keerulistes oludes!

Jaga Facebookis