Eenok (pühendunu)

Avaldatud 21.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Metuusala isa; elas lähedases suhtes Jumalaga; tema aeg maa peal lõppes, kui „Jumal võttis tema ära“. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 5:21−24.

Mõtted tänaseks

Okke Jager (1928−1992), Hollandi kristliku reformikiriku pastor, kirjutas kauni poeemi Eenokist. Ta võttis aluseks lihtsad sõnad 1. Moosese 5:24: „Eenok kõndis koos Jumalaga.“ Selles poeemis kujutatakse Eenokit Jumala sõbrana. Nad kohtusid sageli silmast silma ja palvetasid koos. Siis ühel hommikul tegi Jumal Eenokile ettepaneku jalutama minna. Ja nad läksidki. Nad kõndisid palju kaugemale, kui Eenok oli arvanud. Tegelikult nägi ta, et Jumala elupaik oli lähemal kui tema enda kodu. Eenok väljendas oma muret taas ohutult kojujõudmise pärast. Siis ütles Jumal Eenokile: „Tulevikus tuled sa igaveseks minuga elama. Aga tule minuga ja jää nüüdsest peale minu juurde.“ Ja nii (väga inimlikult väljendades) kadus Eenok maa pealt pärast 365 aasta elamist.

See on lihtne lugu ega vasta meie uudishimule selles suhtes, mis täpselt Eenokiga juhtus. Kuid talle oleme võlgu kauni kujundi Jumalaga koos kõndimisest. See väljendab lähedust, usaldust, sõprust ja palju muudki. Selline lähendus peaks äratama kadedust igas kristlases.

Minu palve

Armastav taevane Isa, palun kõnnime täna koos!

Jaga Facebookis