Eesav (karvane)

Avaldatud 22.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Müüs oma esmasünniõiguse Jaakobile, oma nooremale kaksikvennale; leppis vennaga pärast pikka võõrdumusperioodi. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 25:19−34; 26:34−28:9; 32:3−33:16; Kiri heebrealastele 12:16.

Mõtted tänaseks

Oleks õiglane öelda, et Iisaki ja Rebeka kasvatusstrateegia oli täiuslikkusest kaugel. Iisak kohtles eelistusega Eesavit, Rebeka jaoks oli samal ajal number üks Jaakob. Eesav oli kaksikutest esmasündinu, mis vastavalt tolle aja kommetele andis talle erilised õigused. Aga ema abiga õnnestust Jaakobil pettusega röövida oma vennalt need õigused. Selle tagajärjel pidi Jaakob põgenema, samas kui Eesav otsustas lõpuks elada Seiris, Surnumere lähedal.

Hoolimata tõsiasjast, et kahe venna vahel olid tekkinud suured probleemid, muutus olukord lõpuks paremaks. Kui Jaakob toeka kaaskonnaga Mesopotaamiast tuli, olles läbi teinud Jabboki kogemuse, oli Eesav valmis mineviku unustama. Lugu lõpeb (1. Moosese 35:29) teatega, et Jaakob ja Eesav matsid koos oma vana isa (kes suri 180 aasta vanuselt).

Käredad konfliktid pereliikmete vahel ei ole kahjuks tavatud. Sageli tundub olevat võimatu ehitada silda kahe osapoole vahel, kuid sellegipoolest ei tohi me kunagi alla anda, vaid pigem jätkama lepitustööd. Fakt, et lõhet Jaakobi ja Eesavi vahel oli võimalik ületada, on tõend, et lepitus ei ole kunagi võimatu, ükskõik mille tõttu konflikt peres on.

Minu palve

Tulen Sinu juurde, Rahuvürst, ja palun, et Sa aitaksid ületada lõhed minu ja teiste või minu ümber olevate inimeste vahel!

Jaga Facebookis