Jeremija (Issand on kõrge)

Avaldatud 22.6.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Jeremija oli üks Vana Testamendi „suurtest“ prohvetitest, elas umbes 645−587 eKr. Tema tööperiood oli Juuda kuningriigi viimase etapi ja Babüloonia vangipõlve alguse ajal. Tahad rohkem teada? Loe: Jeremija, eriti 1; 16−21; 32; 36−45.

Mõtted tänaseks

Jeremijal ei olnud kerge elu. Riik oli pidevas kriisis. Neis oludes kutsuti Jeremija prohvetiametisse, kuid tema sõnumeid võeti harva hea meelega vastu. Vastupidi, tema töö tõi talle ohtralt isiklikke kannatusi.

Jeremija on tuntud eriti Nutulaulude poolest, mis on talle omistatud. Ta „nuttis“ oma isikliku olukorra ja tõsiasja pärast, et tema rahvas oli Babülooniasse viidud. Ta üritas kirja panna kogu häda, mis oli Juudat tabanud, kuid see osutus tema jaoks äärmiselt raskeks. Teisest laulust loeme: „Mu silmad on pisaraist kibedad, mu sisemus käärib, mu maks on valatud maha.“ (Nutulaulud 2:11) Õnneks ei takerdunud Jeremija oma kurbusesse, vaid jäi kindlaks lootuses, et Jumal sekkub: „See on Issanda suur heldus, et me pole otsa saanud, sest tema halastused pole lõppenud: need on igal hommikul uued − sinu ustavus on suur! Issand on mu osa, ütleb mu hing, seepärast loodan ma tema peale. Issand on hea neile, kes teda ootavad, hingele, kes teda otsib. Hea on oodata kannatlikult Issanda päästet.“ (Nutulaulud 3:22−26)

Minu palve

Kõikvõimas Jumal, Sa tead tohutuid raskusi, millega peame mõnikord silmitsi seisma. Sa tead ka, et sageli ei saa me aru, miks on maailmas nii palju kannatusi. Aita mul täna, Isa, mitte unustada, et mündil on ka teine külg! Tänan Sind Sinu kaastunde eest, mida kogeme igal päeval uuesti!

Jaga Facebookis