Puudutuse vägi

Avaldatud 22.8.2019, rubriik Päeva sõna

Ja Jeesuse juurde tuli pidalitõbine, palus teda ja põlvili heites ütles talle: „Kui sa tahad, siis sa võid mu puhtaks teha!“ Ja Jeesusel hakkas temast hale, ta sirutas oma käe välja, puudutas teda ja ütles: „Ma tahan, saa puhtaks!“ Ja otsekohe lahkus pidalitõbi temast ja ta sai puhtaks. Markuse 1:40−42

Elu ilma puudutuseta. Võime näidata näpuga teistele ühiskondadele, kuid selliseid inimesi on ka meie hulgas. Kui sa vaatad Jumala pilguga, näed neid oma naabruskonnas, koolis, töökohal, võib-olla koguni oma perekonnas.

Jeesuse ajal olid nahahaigused kõige kardetavamad. Kui Jumal põhjustab haiguse sinu või su pere patu pärast, mis kohutavat asja pead siis sina või nemad teinud olema, et sind on nii õudne asi tabanud? Pidalitõbi, mis oli ravimatu 20. sajandi keskpaigani, oli õudust tekitav. See võis külge hakata. Ja siis nägid sa samasugune välja!

Kujuta ette, missugune oleks elu, kui sind kunagi ei puudutata. Mitte kunagi. Mitte keegi. Kujuta ette, mis tunne on siis, kui sind kardetakse. Kui inimesed põgenevad sinu nähtavale ilmudes. Kui pead kandma kellukest ja hüüdma: „Roojane! Roojane!“

Sellel pidalitõbisel oli tohutult julgust, et Jeesust tõesti tänaval kõnetada. Kas ta kartis, et Jeesus sajatab teda, viskab teda millegagi? Ilmselt oli ta piisavalt näinud ja kuulnud teadmaks, et Jeesus on teistsugune, sest ta tuli otse Jeesuse juurde.

Jeesus oleks võinud mehe sõnaga tervendada. Sageli Ta nii tegigi. Kuid Ta teadis ka alati, mida inimene tegelikult igatseb. Enne halvatu tervendamist andis Ta tema patud andeks. Ja selle mehe puhul sirutas Jeesus oma püha käe ja puudutas.

Ema Teresa ütles, et kui puudutada puudutamatuks peetava inimese nägu, puudutad Jumala nägu. See ei olnud tema välja mõeldud. Jeesus ütles just sedasama: „Ma räägin teile pühaliku tõe: alati kui tegite midagi sellest kellelegi, kes on tähelepanuta jäetud või keda eiratakse, siis olin see mina − te tegite seda minule.“ (Matteuse 25:39, 40, The Message)

Tähelepanuta jäetud. Eiratud. Kas sa oled niimoodi tundnud? Siis on sul edumaa teadmises, kuidas Jumal soovib, et sa puudutamatuks peetavaid inimesi kohtleksid. Ja see on põhiväärtus. See on elu taotlemine surma asemel.

See on Jumala puudutus.

Jumal, kes Sa puudutad meie kõige sisimaid vajadusi, sa näed mind. Sa tõesti NÄED mind. Aita mul ka teisi tõeliselt näha! Aita mul pöörduda ja anda edasi Sinu antud kallistused neile, kes tunnevad, et nad on tähelepanuta jäetud ja eiratud!

Jaga Facebookis