Iseenda eest peitmine

Avaldatud 23.8.2019, rubriik Päeva sõna

Eks ole ju mulle meeldiv paast niisugune: päästa valla … ahelad, teha lahti ikke rihmad, lasta vabaks rõhutud … mitte peita end … Siis ilmub su valgus otsekui koit ja su paranemine edeneb kiiresti. Jesaja 58:6−8 (NASB)

Lühendasin seda kirjakohta märkimisväärselt, et see siiaks sobituks, seepärast soovitan võtta lahti Piibli. Kuuendas käsus sisalduvatele põhiväärtustele viimast pilku heites uurime kolm päeva selle teksti alusel nii siseelu kui ka välist elu.

Täna vaatame sõnade „mitte peita end“ tõlgendust. Mis oleks, kui me näeks, et Jumal kõneleb Jesaja kaudu mitte üksnes teistest, vaid ka sinust endast? Kas on võimalik ennast enda eest peita?

Mitte ainult võimalik, vaid ka möödapääsmatu. Keegi meist ei tea kõike selle kohta, mis on meie südames. Ainult Jumal teab ja see on üks põhjus, miks Ta soovib, et lubaksime Teda sisse. Ära muretse, Ta võtab oma taskulambi kaasa!

Kui seame Jumala igal hetkel keskpunkti ja taotleme elu, siis hõlmab see meie enda olemuse tõelise, jumalakartliku elu ja tervise taotlemist. Seega mõtle järgmiste asjade üle (palvemeelselt).

Missugused on mõned ahelad, millest sinu süda peab vabanema?

Kas sinus on ikkeid, mida Jeesus pole sulle andnud? Vihje: Tema ike on kerge ja hästi sobituv …

Kas sind rõhuvad vanad haavumised, vildakad arusaamad Jumalast ja endast?

Kuidas kõigest sellest lahti saada ja ennast vabastada?

Lühike vastus on, et sa ei saagi. Aga Jumal saab ja pikk vastus on (tavaliselt võtab see aastaid ja aastaid!): Ta ei saa seda ilma sinuta teha. Muidugi võib Ta öelda sõna, teha kohese ime, anda sulle täiesti uued hoiakud ja uskumused, aga need ei oleks siis sinu omad ja neist ei oleks sulle niikuinii mingit kasu enne, kui Ta aitaks sul nendesse kasvada. Niisiis võtab Ta oma taskulambi ja te lähete kahekesi uurimisretkele. Üldiselt võtab see kogu elu aega. Aga sa jõuad täiesti uutele tasanditele, mis tõepoolest mõjutavad sinu elu ja seda, kuidas sa praegu elad. See on tõotus.

„Siis ilmub su valgus otsekui koit ja su paranemine edeneb kiiresti.“ „Kiiresti“ võib olla Jumala ajas, mitte sinu ajas, kuid see ei tähenda, et peame kõige selle jaoks ootama uut maad. Osa sellest toimub siin ning siis suudame kaastundlikumalt ja arukamalt aidata teistel leida Jumalat ja Tema taskulampi.

Valguse ja tõe Jumal, võta oma taskulamp. Ma tean, et peidan end iseenda eest. Ma ei taha näha kogu seda inetust oma hinge keldris! Aga ma tahan, et Sina vabastaksid mind! Nii et võtame käest kinni ja lähme koos!

Jaga Facebookis