Rispa (küpsetuskivi)

Avaldatud 24.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Kuningas Sauli liignaine; umbes 1050 eKr. Tahad rohkem teada? Loe: 2. saamueli 3:7; 21:1−14.

Mõtted tänaseks

Gibeonlaste ja kuningas Taaveti vahelises tehingus lepiti kokku, et nendevahelise konflikti lõpetab Sauli seitsme poja hukkamine. Nende hulgas olid kaks poega, kelle Saul oli saanud oma liignaise Rispaga. Kui Rispa kuulis, et tema kahe poja ja nende viie poolvenna surnukehad olid jäetud mäeveerule, otsustas ta jääda nende lähedale, et hoolitseda selle eest, et päeval ei tuleks röövlinnud ega öösel metsloomad surnukehi sööma.

Ürita seda kohutavat vaatepilti ette kujutada. Lähedased kaotanud naine – kalgi poliitilise võimumängu ohver − on nädalate kaupa järjest elanud väljas ja valvanud oma poegade aeglaselt lagunevaid surnukehi. Ta ei saanud ära hoida nende surma, kuid see valvamine oli viimane märk tema hoolitsusest ja armastusest nende vastu.

Sõjas, vägivallas ja kõige julmemates sündmustes näeme mõnikord, kuidas inimesed ilmutavad tähelepanuväärselt viisil oma armastust ja inimlikkust. Isegi siis, kui valitsejad, keda ajendab võimu- või kättemaksujanu, on kindlalt otsustanud oma teed minna, on õnneks olemas sellised inimesed nagu Rispa, kes näitavad, et vihal ja hävitusel ei ole viimane sõna.

Minu palve

Meie armastav Jumal, tänan Sind Rispa imelise, innustava eeskuju eest!

Jaga Facebookis