El Roi (Jumal, kes näeb)

Avaldatud 26.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks Jumala nimesid Vanas Testamendis. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 16:7−14.

Mõtted tänaseks

Kui Haagar on koos oma poja Ismaeliga kõrbes, ei tea ta, mida teha. Kuid ta leiab lohutust mõttest, et Jumal näeb teda isegi selles kohutavas olukorras. Ta pöördub Jumala poole tähendusrikka nimega: El Roi. Ta ütleb: „„Sina oled Jumal, kes mind näeb,“ sest ta ütles: „Nüüd olen näinud Teda, kes mind näeb.““ (1. Moosese 16:13, NIV)

Haagar oli rõõmus, et Jumal näeb kõike, et ta on El Roi. See on teravas kontrastis sellega, mida paljud inimesed kogevad, kui mõistavad, et Jumal näeb kõike, sest see tähendab, et Tema eest ei jää miski varjatuks ja et kõik nende kehvad otsused ning läbi aastate ja veel praegu valesti tehtud asjad on Jumalal teada. Paljude inimeste jaoks on mõte, et Jumal näeb kõike, pigem hirmutav kui lohutav.

Haagar kirjeldab Jumalat kui „Jumalat, kes näeb“. Ta teadis, et see nägemine ei olnud kontrollimiseks ega hukkamõistmiseks. Fakt, et Jumal näeb meid, tähendab, et Ta hoolib meist ja et me võime alati Tema abile loota. Ta hoiab meil oma pilku peal, mitte usaldamatusest või selleks, et meid üleannetuselt tabada, vaid sellepärast, et Ta armastab meid. Ta näeb meid, just nagu vanemad soovivad oma väikestel lastel pilku peal hoida, sest nad soovivad neid kaitsta ja appi tõtata, mil iganes seda vaja peaks minema.

Minu palve

Tänan Sind, taevane Isa, et Sa oled Jumal, kes näeb mind, sest Sa armastad mind! See tekitab hea tunde, et Sa ei lase mind iial silmist.

Jaga Facebookis